Abuja 13. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Sunday Aghaeze/Nigeria State House)

Nigérijský prezident Muhammadu Buhari sa dnes oficiálne vrátil do úradu a k svojím pracovným povinnostiam po tom, ako sa takmer dva mesiace liečil vo Veľkej Británii.

Prezidentov asistent Femi Adesina na sociálnej sieti Twitter napísal, že Buhari podpísal list, ktorým Národnému zhromaždeniu oznámil, že sa od dnešného dňa vracia do služby.  Buhari odcestoval z nigérijskej metropoly Abuja do Londýna 19. januára. Pôvodne sa tam mal liečiť desať dní, na radu lekárov si však pobyt v Spojenom kráľovstve predĺžil.

Na snímke nigérijský prezident Muhammadu Buhari

Nigérijský prezident sa do svojej vlasti vrátil už v piatok, cez víkend však ešte odpočíval, pričom v prezidentskom úrade ho – rovnako ako počas liečby – zastupoval viceprezident Yemi Osinbajo.

Podrobnosti o Buhariho zdravotnom stave nigérijská vláda nezverejnila. Samotný 74-ročný prezident však uviedol, že takýto chorý nebol už desaťročia, pričom sa zmienil aj o krvných transfúziách.

V piatok tiež oznámil, že v nadchádzajúcich týždňoch bude musieť absolvovať aj ďalšie lekárske prehliadky. Tým iba zvýšil obavy nigérijskej verejnosti z toho, že nie je dostatočne zdravý na to, aby naďalej vykonával prezidentskú funkciu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.