Abuja 20. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sunday Alamba)

Nigérijský prezident Muhammadu Buhari sa v sobotu vrátil do svojej vlasti po vyše trojmesačnom liečení v Londýne. Vláda však nezverejnila žiadne bližšie informácie o jeho zdravotných ťažkostiach, informuje agentúra AP
Buhari sa má prihovoriť svojmu národu v pondelňajšom vysielaní. Prezidentský úrad jeho zdravotné problémy označil za menšiu “zdravotnú výzvu”.
Na snímke nigérijský prezident Muhammadu Buhari

Avšak samotný 74-ročný prezident strávil na liečení v Londýne sedem týždňov, pričom vyhlásil, že ešte nikdy v živote sa necítil tak chorý. Takisto prezradil, že dostával transfúzie krvi.
Buhariho dlhá neprítomnosť v krajine viedla podaktorých politikov k otvoreným úvahám o jeho politickej výmene, pričom vojsko vyzvalo svojich členov, aby voči vláde zachovali lojalitu. Prezidentská kancelária sa snažila v minulých týždňoch upokojiť situáciu zverejnením fotiek, na ktorých sa viditeľne pochudnutý no vysmiaty Buhari stretáva s guvernérmi za svoju stranu Všepokrokový kongres (APC).
Počas prezidentovej neprítomnosti prebiehali v hlavnom meste zrážky medzi protivládnymi demonštrantami a provládnymi silami.
Nigériu sužuje násilné povstanie hnutia Boko Haram, nevýkonné hospodárstvo a hladomor.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.