Kano 18. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Najmenej 15 ľudí prišlo o život a ďalších 45 utrpelo sčasti životunebezpečné zranenia, keď sa v utečeneckom tábore v obci Konduga na severovýchode Nigérie odpálili dnes dvaja samovražední útočníci
K zodpovednosti za útoky sa zatiaľ nikto neprihlásil, znalci pomerov však predpokladajú, že za nimi boli moslimskí extrémisti zo zoskupenia Boko Haram.
Ilustračné foto

Viacero zo zranených je podľa informácií tlačovej agentúry DPA s odvolaním sa na nemenované zdravotnícke zdroje v kritickom stave.
V dôsledku násilností páchaných ozbrojencami z Boko Haram v oblasti Čadského jazera bolo nútených opustiť svoje domovy vyše 2,3 milióna ľudí v Nigérii, ale aj Kamerune, Čade a Nigeri, uviedla pred časom OSN. Od roku 2009 zahynuli rukou týchto sunnitských fundamentalistov tisícky ľudí nielen v Nigérii, ale aj ďalších troch spomínaných štátoch.
Úrad OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí (OCHA) dnes informoval, že najmenej 44 ľudí na severovýchode Nigérie, kde státisíce ľudí utiekli zo svojich domovov pred islamistami z Boko Haram, zomrelo na následky cholery. Infikovaných je 2300 ľudí a potenciálne sa môže nakaziť cholerou až 3,7 milióna ďalších.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.