Bratislava 3. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)

Vybrané zdravotnícke profesie budú mať nový názov. Zmenu odsúhlasila vláda SR na svojom stredajšom zasadnutí. Ako TASR priblížila hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová, ide o zosúladenie už s platnou legislatívou, respektíve o úpravu používania profesijných titulov v zdravotníckych povolaniach

Ilustračné foto

Asistent výživy sa po novom bude volať nutričný terapeut. Zdravotnícky asistent sa premenuje na praktickú sestru. Profesijný titul zubný asistent bude môcť používať osoba, ktorá je odborne spôsobilá na výkon odborných pracovných činností v zdravotníckom povolaní zubný asistent podľa osobitného predpisu.

Opatrenie podľa Eliášovej ďalej zosúladí legislatívu týkajúcu sa vzdelávania, čiže získavanie diplomov o vzdelávaní, respektíve certifikátov o špecializáciách. “V tomto prípade ide o súlad s nariadením vlády SR o odbornej spôsobilosti na výkon zdravotníckeho povolania, spôsobe ďalšieho vzdelávania zdravotníckych pracovníkov, sústave špecializačných odborov a sústave certifikovaných pracovných činností,” dodala.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj