Frankfurt 26. júla 2019 (SITA, AP/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Probst)

Členské krajiny eurozóny musia byť pripravené použiť vládne výdavky na podporu ekonomiky. Povedal to po štvrtkovom zasadaní Európskej centrálnej banky (ECB) jej šéf Mario Draghi. Ak sa ekonomika zhorší, podľa Draghiho “sa fiškálna politika stane dôležitou”

Na snímke šéf Európskej centrálnej banky (ECB) Mario Draghi

Konštatoval, že krajiny, ktoré sú finančne nestabilné, by mali znižovať svoje deficity, ale tie, ktoré môžu, by mali skúmať, ako by ich výdavky mohli podporiť ekonomický rast. “Menová politika urobila veľa, aby podporila eurozónu,” povedal šéf ECB.

Draghi nespomenul nijakú konkrétnu krajinu, ale Nemecko, ktoré je najväčším členom eurozóny, vykazuje rozpočtové prebytky a niektorí ekonómovia vyzývajú, aby viac investovalo. Šéf ECB ďalej konštatoval, že banka je pripravená poskytnúť viac stimulov, pretože nie je ochotná akceptovať terajšiu úroveň inflácie, ktorá je pod cielenou úrovňou. Medziročná inflácia v eurozóne je v súčasnosti 1,3 percenta, čiže pod želanou úrovňou, ktorá je podľa ECB tesne pod hranicou 2 percentá.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj