Rím 16. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP-Marco Costantino/ANSA via AP)
 
Niekoľko tisíc ľudí protestovalo v Ríme voči novému talianskemu protimigračnému zákonu, ktorý uľahčuje vyhosťovanie nových migrantov

Ilustračné foto

Nový zákon “iba zvýši počet ľudí bez dokladov v Taliansku a prinúti ich žiť v ilegalite,” uviedol pre agentúru AFP účastník protestu Kone Brahima, pôvodom z Pobrežia Slonoviny.
“Stále budujeme viac múrov, viac bariér,” povedal iný demonštrant Tony Scadamaglia z Palerma, podľa ktorého protimigračný dekrét spôsobí iba viac ťažkostí.
Dekrét, schválený parlamentom 28. novembra, taktiež obmedzuje povolenia na pobyt v krajine, ktorá sa stala hlavnou bránou pre migrantov prichádzajúcich cez Stredozemné more.
V Taliansku sa dostala v apríli k moci koaličná vláda zložená z krajne pravicovej Ligy a protisystémového Hnutia piatich hviezd. Protiimigračná Liga ministra vnútra Mattea Salviniho získala od volieb v prieskumoch ešte väčšiu podporu. Teraz ju podporuje 30 percent ľudí oproti 17 percentám vo voľbách.
V tomto roku dorazilo k pobrežiu Talianska približne 22.500 migrantov, čo je viac ako 80 percent z ich počtu v roku 2017, pripomína AFP.
 
Príspevok Niekoľko tisíc ľudí protestovalo v Ríme proti novému pronárodnému protimigračnému zákonu zobrazený najskôr Hlavné správy.