Bratislava 7. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Niekoľko starostov z Gemera vstúpilo do strany Most-Híd. Oznámil to dnes hovorkyňa Mosta-Híd Klára Debnár
Do strany vstúpil starosta obce Radnovce Aladár Bari, starosta obce Martinová Eugen Radics, zástupca starostu obce Janice Gejza Berky, starosta obce Cakov Karol Bari, starosta obce Barca Richard Szajkó.
Ilustračné foto

“Spolu s uvedenými predstaviteľmi miestnej samosprávy do strany vstupuje aj niekoľko miestnych rómskych aktivistov zapojených do aktivít organizácie PURT,” doplnila Debnár.
Nové posily z Gemera spolupracujú podľa strany s podpredsedom Ábelom Ravaszom. “Vďaka spolupráci pri riešení integrácie miestnych Rómov si vytvoril úzke vzťahy s predstaviteľmi samospráv,” uviedol Most-Híd.
Ravasz zdôvodňuje potrebu spolupráce s predstaviteľmi samospráv tým, že ovplyvňujú podmienky, v ktorých obyvatelia samospráv žijú.
“Zhodli sme sa na tom, že bez toho, aby sme poznali miestne okolnosti a bez férového, rovnocenného prístupu nedosiahneme dlhodobé výsledky a situácia sa v zaostávajúcich regiónoch výrazne nezlepší. Preto je pre nás nesmierne dôležité, že naša spolupráca v regióne Gemer sa zúročila v takejto forme,” povedal Ravasz.
Bari vníma vstup do Mosta-Híd symbolicky. “Vyjadrujeme ním podporu strane, ktorá prejavila záujem najmä o ľudí žijúcich v tomto regióne a zároveň záujem náš región rozvíjať,” doplnil.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.