Bratislava 24. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Je verejne známe, že poslankyňa Národnej rady Lucia Nicholsonová (SaS) neznesie Rusko a všetko ruské. Najnovšie sa na sociálnej sieti priznala, že problém má aj so všetkými ľuďmi, mladými či staršími, ktorých to ťahá k Rusku.

Na snímke Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS)

Člen Kongresu USA Thomas Massie pred niekoľkými dňami vyhlásil, že “posadnutosť voči Rusku podkopáva americké hodnoty a bráni vytvoreniu produktívnych vzťahov medzi krajinami.“ Massie prízvukuje, že hon na bosorky sa dostal tak ďaleko, že pomaly každý Američan sa musí báť každého Rusa, ktorý sa objaví v Amerike (viac v článku).
Niečo podobné na Slovensku vytvára aj liberálna a proamerická poslankyňa Nicholsonová, ktorá okrem iného napísala, že dnešní sympatizanti s Ruskom by zapredali svoju krajinu tak, ako to urobili ich predchodcovia v roku 1968.
“Desia ma násťroční, ktorých to ťahá k Rusku, lebo si nepamätajú. Desia ma starci, ktorých to ťahá k Rusku, aj keď si pamätajú. Desí ma množstvo politikov, ktorých to ťahá k Rusku, lebo pre svoje osobné sympatie k Putinovmu six-packu by pokojne zapredali svoju krajinu ako to urobili ich predchodcovia pred 50 rokmi,” napísala na sociálnej sieti Nicholsonová.

Na príspevok Nicholsonovej reagovalo aj niekoľko histórie znalejších užívateľov Facebooku. Róbert uviedol: “Zaspali ste dobu, prebudili ste sa až 50 rokov po. Rusko nie je ZSSR. Ďalej, napadli nás aj Poliaci, Rumuni, Bulhari či Maďari. Varšavská zmluva.”
Štefan dodal: “Nedesia vás tí, ktorých to ťahá k Nemecku, lebo si nepamätajú? Nezdá sa vám to rovnako stupidné ako to, čo ste napísala?” Ďalší komentár Andreja uvádza: “A mňa desia všetci tí, ktorých to ku niekomu ťahá, či je to východ, či západ. Prečo nemôžme ostať sami sebou?” Na jeho pripomienku zareagovala Nicholsonová: “Ak nás raz obsadia vojská NATO, o 50 rokov po tom napíšem rovnaký status. Dovtedy je pre mňa nepriateľ len jeden.”
 
Presadzovanie liberálnych hodnôť
Nicholsonová je známa nielen fóbiou z Ruska, ale aj nekritickým postojom k aktivitám NATO i EÚ a jej liberálnym hodnotám, ktoré okrem iného znamenajú aj akceptáciu homosexuálnych zväzkov, potraty na požiadanie, prijímanie imigrantov, multikultúrnu spoločnosť, potláčanie národného cítenia a koniec tradičných kresťanských hodnôt.
Poprední liberálni európski politici si navyše myslia, že všetky členské štáty musia tieto hodnoty prijať za svoje. Predseda frakcie liberálov európskeho parlamentu Guy Verhofstadt na svojom twitterovom účte nedávno napísal, že krajiny východnej Európy, ktoré nechcú prijať liberálne hodnoty EÚ, by mali opustiť tento európsky spolok (viac v článku).
 
Príspevok Nicholsonovú desia ľudia sympatizujúci s Ruskom zobrazený najskôr Hlavné správy.