Bratislava 21. novembra 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Podpredsedníčka Národnej rady SR a opozičná poslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová podáva trestné oznámenie v súvislosti s informáciami, ktoré ju obviňujú z prostitúcie. Uviedla to dnes na brífingu s tým, že má podozrenie, kto tieto materiály šíri

Na snímke podpredsedníčka parlamentu a členka strany SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová (v popredí)

Objednávateľom takejto kampane by podľa nej mohol byť človek z politického prostredia. Opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) podnikne v tejto súvislosti všetky možné kroky, aby očistili meno svojej poslankyne.
“Šíri sa tu kampaň voči mojej osobe. Dokument, ktorý koluje, bol vytvorený ešte z čias, keď som žila v Kanade a obviňuje ma z prostitúcie a podobných záležitostí. Podala som v tejto súvislosti trestné oznámenie a kontaktovala som aj kanadskú stranu,” uviedla Ďuriš Nicholsonová.
Podľa jej slov chápe, že sa takéto záležitosti ocitnú na rôznych konšpiračných portáloch, prekvapilo ju však, že sa tým zaoberajú poslanci Národnej rady SR.
Nikdy by som nepovedala, že sa tento výmysel dostane na pôdu parlamentu. Viem, že v sále sedí niekoľko mojich kolegov, ktorí to šíria na sociálnych sieťach, ale pán poslanec Marček (Peter Marček, nezaradený, pozn. SITA) pošpinil moje meno a ja podniknem náležité kroky,” doplnila.
Ďuriš Nicholsonová má už k dispozícii stanovisko kanadskej polície, ktoré podľa jej názoru hovorí jasne o vymyslených dokumentoch.
Polícia z kanadskej Ottawy v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytla strana SaS, uvádza, že nepotvrdzuje ani nevyvracia vyšetrovanie osôb, pokiaľ nie sú obvinené. Podľa stanoviska existuje ale podozrenie, že dokument bol sfalšovaný využitím starého policajného formuláru. “Naše rýchle preverenie veci naznačuje, že dokument je sfalšovaný,” uvádza kanadská polícia. Stanovisko polície je totožné s tým, ktoré sme včera publikovali od Ľuboša Hricu.

Odpoveď ottawskej polície

 
Stanovisko ottavskej polície, ktoré už včera zverejnil Ľuboš Hrica

Dobrý deň,
Upozorňujeme, že Ottawská policajná služba (so sídlom v Ottawe, Ontáriu, Kanada) nepotvrdzuje / neodmieta vyšetrovanie o menovaných osobách, pokiaľ nie je uložená obžaloba a akýkoľvek obvinenie by bolo záležitosťou súdneho záznamu. Môžete sa obrátiť na súd v Ottawe. Môžem vám povedať, že čísla prípadov nie sú správne pretože sa netýkajú obchodovania s ľuďmi. Obávame sa, že dokument, ktorý ste poskytli, bol sfalšovaný / falšovaný pomocou nášho starého hlavičkového papieru Ottawa Police Service.
Náš rýchly prehľad o tom nám hovorí, že ide o falšovaný dokument.
Ďakujem.
Info,
Ottawská policajná služba (viac v článku).
 

Za Ďuriš Nicholsonovou stojí aj predseda SaS Richard Sulík, ktorý uviedol, že strana podnikne všetky dostupné kroky na očistenie svojho mena. “Urobíme, čo budeme môcť, aby sme očistili naše dobré meno a vyvrátili tieto výmysly,” povedal Sulík.
Príspevok Nicholsonová sa opätovne vyjadrila ku škandalóznemu dokumentu, ktorý ju obviňuje z prostitúcie a obchodovania s ľuďmi zobrazený najskôr Hlavné správy.