Nicholsonová: Mňa nezaujíma, čo hovorí majorita. Jednoducho, komunitné centrá pre Rómov je dobrá vec

Bratislava 23. januára 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Podpredsedníčka NR SR Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) v relácii o 5 minút 12 vyhlásila, že ju nezaujíma čo si myslí majoritná časť obyvateľstva – Slováci. Vysvetľovala tak, prečo je potrebné, aby štát prevzal niektoré kompetencie miest a obcí. Podľa Nicholsonovej sa totiž často stáva, že väčšina obyvateľov danej obce sa vzbúri, aby nebolo postavené komunitné centrum “pre Cigánov” a starosta s miestnym zastupiteľstvom nemá odvahu vzoprieť sa vôli ľudu.
Na snímke podpredsedníčka parlamentu SR Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS)

V nedeľňajšej diskusnej relácii na RTVS sa stretol minister vnútra Robert Kaliňak (SMER-SD) s podpredsedníčkou NR SR Luciou Ďuriš Nicholsonovou (SaS), kde diskutovali o rómskej problematike.
Sulíkova kolegyňa predstavila plán strany SaS ako túto situáciu riešiť: “My ako prvé v našej reforme hovoríme to, že treba zmeniť vôbec celé to fungovanie a paradigmu aj za cenu toho, že niektoré veci prejdú opätovne na štát a bude sa centralizovať. Dnes máme rôzne obce, kde riešenia rómskych osád fungujú rôzne, dobre aj zle. A je to v závislosti od toho starostu, je to v závislosti od miestneho zastupiteľstva a štát nemá na to žiadne páky , aby to ovplyvnil.”
Nicholsonová následne vysvetlila konkrétnym príkladom, prečo je nutné, aby niektoré kompetencie obcí prešli na štát, no pritom sa zrejme preriekla a de facto priznala, že je proti demokracii – teda vôli väčšiny:
“V mnohých obciach narážame na to , že napríklad sú peniaze vyčlenené na komunitné centrá, obec má byť žiadateľom tých peňazí, ona ale nepožiada, pretože majoritná časť sa vzbúri a povie, že oni nechcú žiadne komunitné centrum pre Cigánov. Takže zastupiteľstvo neprijme takéto uznesenie, starosta nemá na základe čoho vypracovať projekt a komunitné centrum jednoducho nestojí.”
“My navrhujeme, aby dokonca komunitné centrá boli súčasťou tej štátnej administratívy, tak by to bolo direktívne. Mňa nezaujíma, čo hovorí miestne zastupiteľstvo, mňa nezaujíma, čo hovorí majoritná časť obce. Jednoducho vychádza z aplikačnej praxe, že mať komunitné centrum v osade je dobrá vec a pomáha a takýmto spôsobom by sa nám podarilo vybudovať komunitné centrá vo všetkých obciach kde sú osady,” vyhlásila Nicholsonová.
Tento problém však majú takmer všetci liberáli. Často moralizujú, tvrdia, že demokracia je to najlepšie čo máme, ale skutky hovoria niečo iné. V skutočnosti demokraciu – vôľu väčšiny nerešpektujú a chcú zavádzať totalitné praktiky. Komu sa takéto konanie nepáči, je ihneď onálepkovaný ako rasista, nenávistník či xenofób.
Spomínané vyjadrenia Nicholsonovej si môžete pozrieť od 54. minúty Tu.

Samuel Gdovin

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)