Bratislava 19. februára 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Poslankyňa Národnej rady Lucia Ďuriš Nicholsonová avizuje, že v prezidentských voľbách odovzdá hlas vedcovi Robertovi Mistríkovi, ktorého liberáli oficiálne politicky aj finančne podporili. No tvrdí, že medzi “slušných” kandidátov okrem neho patrí aj kandidátka Progresívneho Slovenska Zuzana Čaputová.

Na snímke poslankyňa NR SR Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS)

Nicholsonová napísala, že prezidentské voľby sú v jej ponímaní o tom, či na Slovensku zvíťazí slušnosť. “Vnímam dvoch kandidátov  – Mistríka a Čaputovú, za ktorých by sa slušné Slovensko nemuselo hanbiť.”
Ide podľa nej o reprezentatívnych, vzdelaných, transparentných a slušných ľudí, ktorí “dávajú nádej, že Slovensko po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej nemusí byť ešte celkom stratené,” tvrdí opozičná poslankyňa.
Vysvetľuje, že Roberta Mistríka pozná osobne desať rokov. “Poznám ho ako skvelého človeka, manžela skvelej ženy a ako obetavého otca a vedca zvučného mena.”
“V prvom kole má môj hlas. Ale chcela by som, aby medzi voličmi Zuzany Čaputovej a Roberta Mistríka nevznikali zbytočné deliace čiary, lebo na tomto čierno-bielom Slovensku sme na rovnakej strane barikády. Tak si držme palce navzájom, nech zvíťazí ten lepší resp. tá lepšia z dvoch kvalitných kandidátov,” dodala Nicholsonová.
 
 

 
Príspevok Nicholsonová k voľbám prezidenta. Slušnými kandidátmi sú iba Mistrík a Čaputová zobrazený najskôr Hlavné správy.