Nemecko 5. februára 2018 (HSP/reflex/Foto: printscreen Reflex)
 
 
Čitateľka českého Reflexu žijúca v Nemecku dala do pozornosti jeden detský diár (kalendárik), ktorý sa tam objavil v obchodoch. Nechýbajú v ňom rôzne kresbičky, ale iste zaujme jedna pri mesiaci marec

Kresbička veľkonočného zajačika v nemeckom kalendáriku pre deti

“Ako dolistujete na prvý jarný mesiac, objaví sa vám kresbička, ktorá poteší iste nielen každého moslima, ale tiež každého multikulturalistu. Na marcovom obrázku je totiž zvečnená veľkonočná scéna, keď veľkonočný zajačik stojí nad košíkom vykoledovaných vajec, a vedľa neho stojí veľkonočná zajačica oblečená v nikábe,” opisuje Jiří X. Doležal.
Ani on si nevie celkom vysvetliť, prečo sa aj do veľkonočného symbolu pridal moslimský prvok. Veď moslimovia majú svoje sviatky, nesmú praktizovať žiadne iné náboženstvo okrem svojho a nesmú sa zúčastniť žiadnych iných rituálnych úkonov a osláv.
“Takže ani v najmenšom nejde o nejakú otvorenosť voči moslimom, ale o našu vlastnú lož, ktorú si sami sebe snažíme nahovoriť, že moslimovia sú rovnakí ako my, že myslia a prežívajú rovnako,” konštatuje Doležal s tým, že “v mene politickej korektnosti si nahovárame nezmysly a búrame tak vlastné kultúrne a civilizačné tradície”.

Príspevok Nezvyčajná kresbička v nemeckom detskom kalendáriku: Veľkonočný zajačik v nikábe zobrazený najskôr Hlavné správy.