Nézőpont: Väčšina Maďarov očakáva po voľbách ďalšie zlepšenie situácie krajiny

Budapešť 24. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/MTI/Lajos Soos)
 
Od novej maďarskej vlády, ktorá vzíde z parlamentných volieb konaných 8. apríla, očakáva 53 percent Maďarov ďalšie zlepšenie všeobecnej situácie krajiny. Vyplýva to z výsledkov prieskumu inštitútu Nézőpont, ktoré v utorok zverejnil spravodajský server pestisracok.hu.

Na snímke maďarský premiér Viktor Orban

Rovnaké percento obyvateľstva si myslí, že ďalšie štvorročné funkčné obdobie vlády premiéra Viktora Orbána prinesie pozitívne výsledky aj v ekonomickej oblasti. Pomer pesimistov v týchto dvoch otázkach je iba 31-percentný a 32-percentný, z čoho podľa servera vyplýva, že od vládneho bloku Fidesz – Kresťanskodemokratická ľudová strana (KDNP) očakávajú hospodársky rozmach a väčšie istoty aj voliči opozičných strán.
Štyri pätiny opýtaných očakávajú od vlády ďalšie úspechy v oblasti odmietania migračných kvót, 75 percent si želá rozšírenie rodinnej podpory a 72 percent ráta s obhájením národnej suverenity Maďarska.
 
Príspevok Nézőpont: Väčšina Maďarov očakáva po voľbách ďalšie zlepšenie situácie krajiny zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)