Neznámy zlodej ukradol z kostola zbierku na vianočnú výzdobu

Hurbanovo 21. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ v Nitre)

Páchateľ ukradol  hotovosť z dvoch pokladničiek

Neznámy páchateľ sa počas uplynulého víkendu v čase obeda vlámal do rímsko-katolíckeho kostola v Hurbanove. Ukradol z neho hotovosť z dvoch pokladničiek. V jednej bolo minimálne 300 eur, z druhej zlodej vybral nezistenú sumu peňazí.

Krádež peňazí z kostola v Hurbanove Krádež peňazí z kostola v Hurbanove

Páchateľ vošiel cez prvé neuzamknuté dvere do predsiene kostola, kde rozbil sklenenú výplň na ďalších dverách. Tie viedli do vnútorných priestorov. „Následne vysunul kovové západky, ktorými boli dvere zabezpečené a z dreveného stĺpa strhol kovovú pokladničku, v ktorej bola zbierka na vianočnú výzdobu,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová. Zlodej pokladničku vypáčil a odcudzil z nej finančnú hotovosť minimálne vo výške 300 eur. Prázdnu pokladničku odhodil na podlahu medzi lavice. Následne zo steny strhol drevenú pokladničku so soškou svätého Antona, na ktorej rozlámal dvierka a vybral z nej nezistenú sumu peňazí.

Na mieste bola vykonaná obhliadka, pri ktorej boli zaistené stopy. Vyšetrovateľka z Komárna začala trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže. Za tento skutok hrozí v zmysle zákona trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.