Berlín 27. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)
 
V nemeckej metropole Berlín došlo v pondelok k rozsiahlemu výpadku v dodávkach elektrickej energie, keď sa bez elektriny vo štvrti Charlottenburg ocitlo približne 6500 domácností. Informovala o tom agentúra DPA.

Na snímke berlínsky starosta Michael Müller

K zodpovednosti za výpadok sa prihlásila skupina s názvom “Vulkangruppe NetzHerrschaft zerreissen”, ktorej členovia podpálili veľký počet káblov elektrického vedenia a niektoré preťali. Zamýšľanými cieľmi útoku mali byť armáda, vládna letka, letisko Tegel a niekoľko veľkých podnikov.
Od pondelňajšieho poludnia sa vo štvrti Charlottenburg v západnej časti Berlína bez dodávok elektrickej energie ocitlo 6500 domácností a 400 podnikov, pričom došlo k zničeniu ôsmich vysokonapäťových káblov pod jedným z mostov. “Hlásenie o požiari káblov sme zaznamenali o 12.53 h,” uviedol v pondelok hovorca berlínskych hasičov.
“Útoky na infraštruktúru, ako je elektrizačná sústava, sa týkajú nás všetkých. Tu nejde o hlúpy žart, pretože to môže ohroziť naše životy,” uviedol na margo útoku berlínsky starosta Michael Müller.
 
Príspevok Neznáma skupina podpálila v Berlíne káble; 6500 domácností nemalo prúd zobrazený najskôr Hlavné správy.