Bratislava 2. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Mimovládne neziskové organizácie sa môžu v prípade záujmu o stánok na bratislavských vianočných trhoch na Hlavnom a Františkánskom námestí prihlásiť do 11. októbra. Za stánok s veľkosťou 2,2 x 2,2 metra zaplatia neziskovky jedno euro za deň. Uviedol to dnes hovorca Bratislavy Peter Bubla v tlačovej správe

Ilustračné foto

“Stánky pre neziskové organizácie, občianske združenia, nadácie, chránené dielne a podobne budú počas tohtoročných vianočných trhov nielen na Františkánskom, ale aj na Hlavnom námestí. Zapojiť sa môžu s výrobkami prezentujúcimi činnosť charity, ale aj so sortimentom ako nápoje a studená kuchyňa,” uviedol Bubla s tým, že prihlásené projekty ohodnotí odborná komisia. Tá bude hodnotiť spoločenský prínos, verejnoprospešnosť, skúsenosti organizácie, originalitu a kreatívnosť nápadu, či propagáciu a vizuálnu identitu stánku, a aktivitu. Záujemcovia sa môžu hlásiť cez elektronickú online prihlášku, ktorú nájdu na webovej stránke bratislavského magistrátu.

Bratislavské vianočné trhy sa tento rok budú konať od 22. novembra do 22. decembra 2019. Koncept vianočných trhov je tento rok zameraný na ekologické, bezpečné, ale i vizuálne atraktívne gastronomické podujatie so sprievodným kultúrnym programom. Iné bude aj usporiadanie stánkov a novinkou bude “zero waste“, čiže snaha znižovať odpad, pričom používať sa budú výlučne vratné poháre a kompostovateľné riady.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj