Bratislava 26. októbra 2017 (HSP/Foto:screenshot RTVS)

Vo včerajšej debate s kandidátmi na predsedu Prešovského samosprávneho kraja na RTVS zaujalo viacero kandidátov so svojimi návrhmi na riešenie problémov kraja. Najzaujímavejší moment nastal pri debate o nemocniciach, kde nezávislý kandidát Ján Garaj zverejnil, že finančná skupina Penta chce zrušiť nemocnicu vo Svidníku, aby získala pacientov do svojej novovybudovanej nemocnice v Michalovciach. 
Na snímke prešovský župan Chudík a primátor Levoče Majerský

Garaj tiež ukázal tri dokumenty, z ktorých prečítal, aký objem  robia  v zdravotníckom biznise firmy súčasného župana Chudíka a jeho pomocníka Majerského, ktorý podľa Garaja len predstiera, že je nejakou opozíciou voči Chudíkovi.
„Treba povedať, že súčasné vedenie samosprávneho kraja veľmi dobre vie, ako funguje biznis v zdravotníctve. Súčasný predseda je majiteľom viacerých farmaceutických firiem, v jednej ma tržby 1,2 milióna, v druhej 1,4 milióna a v tretej 460 tisíc eur, všetko je to napojené na bývalého riaditeľa zdravotnej poisťovne známeho ako teta Anka.“
Garaj ukázal divákom aj graf, aké návrhy dával v zastupiteľstve Majerský vo vzťahu k zdravotníctvu.
„Čiže tu je veľký biznis súčasného vedenia, ale aj kvázi opozície, ktorú teraz má predstavovať pán Majerský, kde všetci sú zainteresovaní do tohto zdravotníckeho biznisu“.
„Je treba zachrániť svidnícku nemocnicu, lebo obyvatelia budu konfrontovaní s jej zrušením, pretože skupina Penta investovala do michalovskej nemocnice a všetci obyvatelia svidnícka a stropkovska budú musieť za tichého súhlasu súčasného vedenia, v ktorom je súčasný župan ale aj jeho kvázi protikandidát, chodiť do michalovskej nemocnice“, povedal Garaj.
Prekvapení kandidáti sa nezmohli na odpor. Majerský zareagoval vetou,  že v živote nebol napojený na zdravotnícky biznis a vyzval Garaja, nech sa príde pozrieť do levočskej nemocnice, kde majú viaceré nové oddelenia.
Chudík zareagoval až na konci relácie, keď v poslednej polminúte oznamoval voličom, že namiesto ohovárania ponuka prácu, namiesto útokov ponuka úctu a namiesto poloprávd a lží ponúka pokoru.
Inkriminovaný moment si môžete pozrieť vo videu:

Chudík sa na Slovensku najviac zviditeľnil po minulých parlamentných voľbách, keď reportéri RTVS priniesli reportáž o dvoch rómskych osadách, v ktorých súčasný predseda PSK získal 80% hlasov. Reportáž tu:

***Vyšetrovanie volebnej korupcie dvoch poslancov Smeru pokračuje. RTVS našla nového svedka***Nový svedok potvrdil kupovanie voličských hlasov. Našli sme ho v obci Lomnička v okrese Stará Ľubovňa. Ide o prípad dvoch poslancov Smeru podozrivých z toho, že si kupovali hlasy v rómskych osadách. Polícia ich trestné stíhanie zastavila. RTVS má k dispozícii uznesenie vyšetrovateľa. Siedmi Rómovia sa najskôr vo výpovediach priznali k tomu, že poslancom dali hlas za krabičku cigariet. Neskôr všetci výpovede stiahli. Zuzana Hanzelova a Ivana Ratkovska
Posted by Správy RTVS on 12. november 2016