Košice 15. júna 2017 (HSP/Foto:kosicekmk)

Knižnica pre mládež mesta Košice v utorok 20.6. 2017 slávnostne otvorí novú letnú čitáreň, atraktívny a príjemný priestor v pobočke Nezábudka na Poľovníckej ulici v Košiciach, ktorý bude určený na teplé letné čítania a na veľa ďalších aktivít pre malých aj väčších čitateľov.

Knižnica pre mládež mesta Košice vo svojej Nezábudke nikdy nezabúda ani na deti a mladých ľudí s rôznym fyzickým, mentálnym alebo sociálnym hendikepom. S radosťou preto oznamuje, že pre svojich čitateľov obnovila jej vonkajšie priestranstvo, letnú záhradu. Tá má spríjemniť organizované podujatia a zároveň poskytnúť atraktívny priestor pre ďalšie voľnočasové aktivity.

„Projekt Nezábudkové čítanie sa nám podarilo zrealizovať s finančnou podporou Fondu zdravia Mesta Košice, n.f. a úpravy exteriéru realizovala Správa mestskej zelene v Košiciach “,  hovorí Iveta Hurná,  riaditeľka knižnice. „Pre čitateľov ho slávnostne sprístupníme v utorok 20. júna 2017 o 8.30 hodine za prítomnosti Renáty Lenártovej, viceprimátorky mesta Košice.“
Prepojením vonkajšieho sveta so srdcom knižnice sa podarilo zväčšiť knižničný priestor a vynovená letná terasa sa teraz pýši novými okrasnými kríkmi, farebnými kvetmi a moderným exteriérovým nábytkom.

„Podľa možností sem chceme v lete vysunúť niektoré naše aktivity. Tak už nebudeme rušiť ostatných čitateľov vo vnútorných priestoroch. A u nás sa nemusíte obávať už ani horúceho letného slniečka, pred tým Vás ochránia naše nové slnečníky. Verím, že prostredie, ktoré sme tu úpravami vytvorili, ponúkne naozaj príjemnú rodinnú a komunitnú atmosféru.“
Aktivity, ktoré sa knižnica chystá v letnej čitárni realizovať, majú pomáhať na ceste k čítaniu , ale zároveň majú napomôcť pri formovaní vzájomných vzťahov, vnímania inakosti a budovaní tolerancie.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.