Bratislava 3. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Dave Thompson)

Futbalisti Brazílie vyhrali v nedeľňajšom prípravnom stretnutí pred MS 2018 nad Chorvátskom 2:0. K triumfu “kanárikov” na liverpoolskom štadióne Anfield prispel skvelým gólom Neymar, ktorý sa na trávniky vrátil po zranení pravej nohy.

Na snmke brazílsky futbalista Roberto Firmino (vpravo) sa raduje so spoluhráčom Neymarom zo svojho gólu proti Chorvátsku v prípravom zápase pred MS 2018 3. júna 2018 v Liverpoole.

Neymar nastúpil na ihrisko v druhom polčase a po “slalome” v šestnástke súpera v 69. minúte sa šikovne uvoľnil a prudkou strelou otvoril skóre. Predtým absentoval od konca februára, keď sa v drese Paríža St. Germain zranil a začiatkom marca sa podrobil operácii zlomenej kostičky na pravom chodidle. Triumf Brazílčanov podčiarkol v tretej minúte nadstavenia na svojom domovskom klubovom štadióne Roberto Firmino.
Brazílčania sa do 8. júna budú na svetový šampionát pripravovať v Londýne, následne si 10. júna vo Viedni zmerajú sily s domácim Rakúskom. Päťnásobní majstri sveta sa na mundiale stretnú v základnej E-skupine so Švajčiarskom, Kostarikou a Srbskom. Súpermi Chorvátov v D-skupine budú Argentína, Island a Nigéria.

prípravný zápas pred MS 2018 – nedeľa: Liverpool
Brazília – Chorvátsko 2:0 (0:0)
Góly: 69. Neymar, 90.+3 Firmino
Príspevok Neymar prispel gólom k triumfu Brazílie nad Chorvátskom 2:0 v príprave na MS zobrazený najskôr Hlavné správy.