Paríž 24. septembra 2018 (SITA, AP/HSP/Foto:SITA/AP-Michel Euler)
 
Chlapca odviedli štyria príslušníci bezpečnostnej služby, ktorý medzitým pribehli na “miesto činu” v závere súboja Rennes – Paríž St. Germain (1:3)

Neymar chráni plačúceho chlapca

Keď Brazílčan Neymar opúšťal v 90. min ihrisko v súboji francúzskej najvyššej futbalovej súťaže Rennes – Paríž. St. Germain (1:3), nečakane k nemu pribehol chlapec a so slzami v očiach sa dožadoval jeho dresu. Neymar malého fanúšika objal, vyzliekol si biely dres s číslom 10 a venoval mu ho. Na štadióne Roazhon Park v tej chvíli začal prevládať potlesk nad piskotom. Chlapca odviedli štyria príslušníci bezpečnostnej služby, ktorý medzitým pribehli na “miesto činu”. Najdrahší hráč sveta Neymar v zápase neskóroval, pripísal si len jednu gólovú asistenciu.
Na celej situácii je zaujímavé, že niečo podobné sa udialo aj pred troma týždňami po víťaznom zápase PSG na ihrisku nováčika Ligue 1 v Nimes (4:2), chlapec sa volal Zakaria. “Koľko chlapcov sa ešte inšpiruje Zakariom a vypýtajú si takýmto spôsobom dres od ikony parížskeho klubu? Zakaria si založil účet na instagrame, aby sa verejne poďakoval Neymarovi. Učiní tak aj chlapec z Rennes?,” pýta sa na svojom webe ESPN.
 
Príspevok Neymar objal plačúceho chlapca a daroval mu svoj dres zobrazený najskôr Hlavné správy.