Newyorská prokurátorka žaluje Trumpa a jeho nadáciu za údajnú nezákonnú činnosť

New York 14. júna  2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hans Pennick)
 
Generálna prokurátorka amerického štátu New York Barbara Underwoodová podala vo štvrtok žalobu na amerického prezidenta a jeho charitatívnu organizáciu Donald J. Trump Foundation. Donald Trump a jeho tri dospelé deti podľa žaloby použili túto súkromnú nadáciu protizákonne na osobné, obchodné a politické výdavky, informuje stanica NBC.

Na snímke prokurátorka amerického štátu New York Barbara Underwoodová

Prokurátorka navyše navrhla rozpustenie tejto nadácie pod dohľadom súdu a vyplatenie sumy vo výške 2,8 milióna dolárov, ako aj ďalších pokút.
K nezákonnej činnosti dochádzalo podľa žaloby viac než desať rokov vrátane “rozsiahlej nezákonnej politickej koordinácie s Trumpovou prezidentskou kampaňou, opakovaných a úmyselných transakcií s cieľom samoobchodu v prospech osobných a obchodných záujmov pána Trumpa a porušenia základných právnych záväzkov neziskovej nadácie”.
“Ako odhalilo naše vyšetrovanie, Trump Foundation bola minimálne šekovou knižkou pre platby pána Trumpa alebo jeho podnikov, a to bez ohľadu na ich účel a zákonnosť,” uviedla Underwoodová vo vyhlásení. “Takto by súkromná nadácia fungovať nemala,” dodala.
Underwoodová žiada, aby americký prezident Donald Trump a jeho deti Donald Trump Jr., Ivanka Trumpová a Eric Trump – ako súčasní alebo bývalí členovia predstavenstva – mali na určitý čas zákaz pôsobiť vo vedení akýchkoľvek neziskových organizácií v štáte New York.
Šéf Bieleho domu reagoval na Twitteri a žalobu označil za “smiešnu”.
 
Príspevok Newyorská prokurátorka žaluje Trumpa a jeho nadáciu za údajnú nezákonnú činnosť zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)