New York 31. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP-Tom Heffernan Sr.)
 
Newyorská polícia žiada verejnosť, aby poskytla akékoľvek informácie v súvislosti s objasnením okolností smrti dvoch sestier zo Saudskej Arábie, ktoré našli minulý týždeň pri brehu rieky zviazané lepiacou páskou tvárou k sebe. Informovala o tom v stredu agentúra DPA

Ilustračné foto

Sestry Talu Fareaovú (16) a Rotanu Fareaovú (22) našli v New Yorku pri brehu rieky Hudson – ďaleko od štátu Virgínia, kde obe ženy žili. Ich zmiznutie bolo nahlásené v auguste.
Matka dvoch mladých žien polícii povedala, že minulý týždeň dostala telefonát zo saudskoarabskej ambasády. Bolo jej oznámené, aby krajinu opustila, keďže jej dcéry požiadali v Spojených štátoch o azyl, informovali miestne médiá.
Príčina ich smrti zatiaľ nie je známa. Sestry však našli zviazané lepiacou páskou tvárou k sebe.
“Zatiaľ čo pokračujeme v rozsiahlom vyšetrovaní úmrtia sestier Taly a Rotany Fareaových – ktorých telá sa našli 24. októbra v Manhattane pri brehu rieky Hudson – vyzývame každého, kto by mal (o prípade) informácie, nech kontaktuje organizáciu CrimeStoppers,” napísal na Twitteri hlavný newyorský vyšetrovateľ Dermot Shea, odkazujúc tým na telefonickú linku. Detektív zároveň uverejnil aj fotografie oboch sestier.
Prípad si v USA vyslúžil osobitnú pozornosť v súvislosti s vraždou novinára Džamála Chášukdžího na saudskoarabskom konzuláte v tureckom Istanbule. Saudskorabskí predstavitelia pôvodne tvrdili, že novinár konzulát 2. októbra opustil, prokuratúra tohto kráľovstva však minulý týždeň priznala, že bol zavraždený.
Saudskoarabský konzulát v New Yorku tento týždeň uviedol, že prípad smrti dvoch sestier ostro sleduje.
 
Príspevok Newyorská polícia vyšetruje smrť dvoch sestier zo Saudskej Arábie; hľadá svedkov zobrazený najskôr Hlavné správy.