Newsweek poukázal na temnú minulosť nového amerického veľvyslanca v Prahe

Praha 18. decembra 2017 (HSP/lidovky.cz/Foto:HSP)
 
Nový americký veľvyslanec v Prahe Stephen King sa podľa časopisu Newsweek podieľal na zakrývaní stôp aféry Watergate. King mal v hoteli držať ženu šéfa Nixonovej kampane, brániť jej v odchode a komunikácii s vonkajším svetom a dokonca ju niekoľkokrát zbiť

“Vbehol do jej spálne, prehodil ju cez posteľ a vyrval telefón zo steny,” napísala v roku 1979 reportérka Winzola McLendonová v biografii Marthy Mitchellovej, ženy riaditeľa prezidentskej kampane Richarda Nixona. Muž, ktorý Mitchellovu zvalil, bol Stephen King
King na začiatku svojej kariéry pôsobil ako vyšetrovateľ FBI. Následne pôsobil ako bezpečnostný asistent v Komisii za znovuzvolenie prezidenta Nixona. A práve vtedy dostal na starosť stráženie Mitchellovej.
Podľa časopisu Newsweek mal Stephen King strážiť Mitchellová v hotelovej izbe na žiadosť jej manžela. Podľa Mitchellovej kvôli tomu, aby jej zabránili v šírení informácií o nekalých praktikách ľudí z Nixonovej kampane. Žena šéfa kampane sa mala niekoľkokrát pokúsiť utiecť z hotela, ale King jej v tom silou zabránil.
Pri súdnom pojednávaní k afére Watergate v roku 1975 mal jeden z obvinených James McCord povedať, že Mitchellová bola “prakticky unesená”. McCord bol jeden z mužov, ktorí sa podieľali na odpočúvaní v centrále Demokratickej strany a bol odsúdený za nezákonné odpočúvanie, vlámanie a sprisahanie.
Mitchellová vtedy pre New York Times uviedla, že bola nielen unesená, ale bolo jej aj vyhrážané zbraňou. Súčasný veľvyslanec v Prahe King pre Newsweek uviedol, že si už neželá záležitosť komentovať.
“So všetkým rešpektom k súkromiu rodiny Mitchellových a vo svetle mojich minulých odpovedí k týmto niekoľko desaťročí starým obvineniam si neželám už ďalej komentovať tento starý príbeh,” uviedol King.
 
 
Príspevok Newsweek poukázal na temnú minulosť nového amerického veľvyslanca v Prahe zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)