Wolverhampton 12. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Nick Potts/PA  via AP)
 
Slovenský futbalový brankár v službách anglického klubu Newcastle United Martin Dúbravka bol v pondelňajšom dueli 26. kola Premier League 2018/2019 na ihrisku Wolverhamptonu Wanderers (1:1) blízko k ôsmemu čistému kontu v aktuálnej ligovej sezóne

Futbalista Wolverhamptonu Wanderers Matt Doherty (uprostred) a brankár Newcastle United Martin Dúbravka v zápase 26. kola anglickej najvyššej súťaže Wolverhampton Wanderers – Newcastle United

“Straky” aj vďaka výkonu 30-ročného Žilinčana viedli u súpera až do nadstaveného času, v 95. min však zariadil nerozhodný rezultát Willy Boly.
Práve pri zakončení francúzskeho obrancu sa mohlo zdať, že si v súboji s Dúbravkom počínal nedovolene. Tréner Newcastlu Rafael Benítez však po zápase vyhlásil, že slovenský gólman mal ísť proti lopte s väčšou agresivitou. “Pri takýchto loptách si musíte počínať trochu dôraznejšie, buď loptu vyboxovať alebo to chytiť. V podobných situáciách musíme brániť lepšie. V anglickej lige, kde sa do súbojov s brankárom ide agresívnejšie, musí byť gólman dostatočne silný. Mali sme výhru v hrsti a je neprípustné takto inkasovať. Taký je však futbal,” vyhlásil tréner Newcastlu United Rafael Benítez.
Jeho zverencom patrí v tabuľke Premier League 16. priečka s 25 bodmi a náskokom jediného bodu pred Southamptonom, ktorý figuruje na prvej z troch zostupových pozícií.
 
Príspevok Newcastle v nadstavenom čase prišiel o víťazstvo. Dúbravka musí byť silnejší, vraví Benítez zobrazený najskôr Hlavné správy.