Petrohrad 17. augusta 2018 (HSP/Foto: Twitter)

Tak toto sa naozaj nestáva často! Vo štvrtkovej odvete 3. predkola Európskej ligy dokázali futbalisti Zenitu Petrohrad zmazať manko z prvého zápasu, keď v Minsku prehrali 0:4, ale včera rozdrvili súpera 8:1, pričom takmer polovicu stretnutia hrali v oslabení. Pod vysokú výhru domácich sa dvoma gólmi podpísal aj slovenský krídelník Róbert Mak.

Na snímke Róbert Mak so spoluhráčmi

Navyše Zenit včera kvôli sankciám hral bez podpory fanúšikov, tribúny boli takmer prázdne, dostalo sa tam iba 200 priaznivcov Dinama Minsk. Prvý polčas Zenit vyhral 1:0, v polovici druhého dejstva síce strelil aj druhý gól, ale v 72 minúte Leandro Paredes dostal druhú žltú kartu a domáci dohrávali v desiatich. Napriek tomu dokázali streliť potrebné dva góly, keď sa dvakrát v rozmedzí štyroch minút presadil Artem Dzjuba a poslal duel do predĺženia.
Stav bol teda po dvoch dejstvách vyrovnaný 4:4 a nasledovalo predlženie. A zasa sa šance Zenita znížili: v 99. minúte dostal gól. Lenže potom nastal neuveriteľný zvrat. Dá sa povedať, že všetko odštartoval náš Róbert Mak, ktorý v 102. minúte vystriedal Jerochina. V 109. minúte Zenit vyrovnal gólom Driussiho, v 115. minúte poslal domácich do vedenia Dzjuba. Úplne v závere rozhodcovia vylúčili ďalšieho hráča Zenitu Švecova, ale Róbert Mak dokonca ešte prikrášlil výsledok dvoma „zlepenými“ gólmi v nadstavenom čase – 8:1!