Londýn 4. decembra 2017 (HSP/kath.net/Foto:TASR-Adrian Dennis/Pool Photo via AP)

V náboženskom pozadí nevesty princa Harryho Meghan Markleovej vládne úplne nejasná situácia. Jej otec je členom Episkopálnej cirkvi, matka protestantka, Meghan navštevovala katolícku školu a v prvom manželstve bola židovsky zosobášená. K tomu, či už bola v niektorej cirkvi pokrstená, niet spoľahlivých prameňov. Teraz informovali britské médiá, že herečka prijme anglikánsky krst a pôjde na konfirmáciu, kým sa v máji zosobáši s členom britského kráľovského domu.
Na snímke Meghan Markleová, snúbenica britského princa Harryho

Meghan sa môže s princom Harrym zosobášiť iba, ak bude členkou Anglikánskej cirkvi. Svadba sa bude konať v Kaplnke sv. Juraja, v ktorej bol Harry ako dieťa pokrstený. Anglikánska cirkev je striktne vzaté poslednou krajinskou cirkvou, ktorá ešte podlieha autorite hlavy štátu – nominálnou hlavou je v súčasnosti kráľovná Alžbeta II. Princ Harry je v súčasnosti na piatom mieste následníctva na trón.
Američanka Meghan prijme pred sobášom aj britské občianstvo. Predkovia jej matky pochádzali z Afriky a boli otrokmi na bavlníkovej plantáži v amerických južných štátoch. Predkovia otca pochádzajú očividne z oblasti nemeckého Offenburgu – oblasť dnešného Freiburského arcibiskupstva – ale vyznanie týchto predkov nie je známe, no medzi jeho predkami sú aj ľudia zo Švajčiarska, Pruska a Anglicka. Meghan samotná po rozvode rodičov, keď mala 6 rokov, vyrastala v Los Angeles v jednoduchých podmienkach.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.