Sofia 11. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Taras Litviněnko)
 

Krym bol oddávna ruským územím a zostane ním naveky, vyhlásil vedúci bulharskej delegácie, ktorá robí návštevu na poloostrove, geopolitický analytik Valentin Vacev.

Ilustračné foto

Desať členov delegácie zastupuje podnikateľské a vedecké kruhy. Hostia sa účastnia medzinárodného festivalu Bulharské stretnutia.
„Majú tu sviatočnú atmosféru. Ľudia ešte nezabudli, že pred niekoľkými rokmi sa stalo na Kryme niečo veľmi významné. Vidíme, že sa Krym vrátil späť do Ruska v dôsledku sily vôle a pevného odhodlania krymskej verejnosti. Krymský ľud sám rozhodol, že bude žiť tam, kde chce, že bude slobodný v krajine, do ktorej ho viedlo srdce,” povedal Vacev Sputniku.
Analytik vyzval, aby si ľudia nevšímali protiruské propagandy. „Netreba veriť západnej propagande, že Rusko odseklo kúsok posvätnej ukrajinskej pôdy. Nič podobné sa nekonalo. Krym je dávno ruský a zostane ním na večné časy,” povedal zástupca delegácie.
 

Príspevok „Neverte západnej propagande.“ Bulharská delegácia prehovorila o návšteve Krymu zobrazený najskôr Hlavné správy.