Veľká Británia 24. apríla 2018 (HSP/Foto: facebook)
 
Celý svet sleduje boj o život malého chlapčeka Alfieho Evansa, ktorého súd poslal na smrť na žiadosť nemocnice bez ohľadu na žiadosti a prosby rodičov. Súd Alfiemu nedoprial ani šancu skúsiť liečbu v Taliansku, lebo prevoz je riskantný, zatiaľčo smrť chemickým udusením je “v najlepšom záujme dieťaťa”

Chlapček dýcha zatiaľ sám… Fotografiu zverejnili rodičia na sociálnej sieti

Alfie Evans mal byť odpojený od prístrojov 23. apríla o 13. hodine. V poslednej chvíli mu Taliani poskytli talianske občianstvo s nádejou, že nemocnica v Liverpoole ho uvoľní a umožní jeho prevoz do Ríma, kde boli lekári ochotní ho liečiť. Odpojenie Alfieho a administrácia liekov na zabezpečenie “pokojného odchodu zo sveta” bola tak odložená na neurčito. O pár hodín však prišla smutná správa. Lekári začali s procesom ukončovania jeho života…
1:00 Alfie i naďalej dýcha sám, je to už pár hodín, odkedy ho odpojili od dýchacích prístrojov (v čase o 22:17 SEČ). Daniel Evans, ktorý spravuje facebookový účet Alfieho armády potvrdil, že chlapec ešte stále bojuje o život.
“Lekári tvrdili, že Alfie neprežije ani 3 minúty bez dýchacích prístrojov. Dve a pol hodiny on ešte stále je medzi nami a bojuje. Aký úžasný je tento chlapec,” napísal.

00: 30 Alfiemu dodali kyslík a zdá sa, že dýcha dobre. Jeho dýchanie je znova pravidelné. Kašle a vydáva zvuky.
00:15 Rodičia zverejnili fotografiu syna, ako dýcha sám. Prosia o modlitby
00:10 Rodičia začali s resuscitáciou synčeka z úst do úst v snahe dodať synovi kyslík. Alfieho otec Tom povedal, že chlapčekovi začínajú modrať prsty.
23:45 Alfieho otec Tom potvrdil na facebooku vo videu vysielanom naživo, že Alfieho odpojili od ventilácie a že Alfie dýcha sám od 22:17 SEČ. Tom povedal, že Alfie potrebuje kyslík, no nemocnica mu ho nedá…
23:30 Viaceré zdroje potvrdili, že chlapčeka odpojili od ventilácie približne o 22. hodine SEČ. Rodičia trávia čas v nemocničnej izbe so synom v liverpoolskej nemocnici Alder Hey.
Počas konferenčného hovoru v podvečer britský sudca zopakoval svoj verdikt, že nezmení predošlé rozhodnutie súdu o tom, že nemocnica odstráni podporné mechanizmy života Alfieho na základe mienky, že je to “v jeho najlepšom záujme”. Konferenčný hovor prebiehal medzi právnikmi rodičov, talianskym veľvyslancom a vedením nemocnice.
Počas toho, ako Alfieho odpojili od možnosti dýchania prostredníctvom ventiálcie, mohli byť v jeho izbe len jeho rodičia a dvaja členovia rodiny.
Nie je známe, ako dlho bude môcť Alfie prežiť bez tejto technickej podpory.
Takto vyzeral Alfie 23. apríla. Lekár, ktorý je schopný takéhoto chlapca odpojiť s vedomím, že umrie, si musí byť vedomý, že pácha vraždu. V utilitaristickej spoločnosti si však túto vraždu vedia obhájiť…Ako aj sudca, ktorý uviedol, že život tohto chlapčeka je zbytočný…

 
Príspevok Neuveriteľný a zúfalý boj o život: Talianske občianstvo malému Alfiemu nepomohlo, Briti odpojili chlapčeka od prístrojov. Rodičia začali s resuscitáciou zobrazený najskôr Hlavné správy.