Moskva 22. októbra 2018 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)
 
Oficiálna predstaviteľka ministerstva tagraničných vecí Ruska Mária Zacharovová okomentovala vyhlásenie britského veľvyslanca Lori Bristowa, ktorý vysvetľoval zamietnutie Londýna informovať Moskvu o vyšetrovaní incidentu v Salisbury tým, že ruská strana akoby neodpovedá na otázky k tomuto prípadu.

Na snímke Marija Zacharovová

“Drahý Lori, netreba uvádzať do omylu našu, vašu i svetovú verejnosť. Na otázky britskej premiérky ruská strana odpovedala okamžite, čo vy, samozrejme, dobre viete,“ napísala Zacharovová na svojej stránke na facebooku.
Minister zahraničia Ruska Sergej Lavrov podľa jej slov už odpovedal na všetky otázky ohľadne incidentu v Salisbury. Lenže britská strana, zdôraznila ruská diplomatka, neodpovedala ani na jednu predmetnú otázku.
“Avšak britská strana neodpovedala ani na jednu otázku, ktoré jej kládli diplomati a verejnosť. Opakujem otázku s aplauzom: čo sa to teda stalo v Salisbury?“ napísala Zacharovová.
Pripomeňme si, že Bristow sa už predtým nechal počuť, že V. Británia sa nebude deliť s Ruskom o informácie o vyšetrovaní prípadu so Sergejom a Júliou Skripaľovcami v Salisbury dovtedy, kým Moskva neodpovie na položené jej otázky.
 
Príspevok “Netreba uvádzať do omylu“: Mária Zacharovová okomentovala slová britského veľvyslanca o incidente v Salisbury zobrazený najskôr Hlavné správy.