Bratislava 20. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Elise Amendola)

Spoločnosť Netflix zníži kvalitu ponúkaných videí v Európe na 30 dní. Dôvodom je zredukovať zaťaženie poskytovateľov internetu v čase, keď v dôsledku obmedzení týkajúcich sa boja proti šíreniu koronavírusu množstvo ľudí zostáva v domácej karanténe. Firma uviedla, že kvalita streamovaných videí bude aj napriek tomu „dobrá“ a zabezpečí tak zníženie spotreby dát o 25 percent

Ilustračné foto

Rozhodnutie zverejnili po rokovaní s európskymi zástupcami. Eurokomisár pre vnútorný trh Thierry Breton predtým vyzval ľudí, aby „prepli na štandardné rozlíšenie, ak nevyhnutne nepotrebujú vysoké rozlíšenie“. Breton pochválil firmu za „veľmi promptnú reakciu“, ktorá prišla len niekoľko hodín po telefonáte s výkonným riaditeľom spoločnosti Reedom Hastingsom. Dodal, že tak prispeli k „hladkému fungovaniu internetu počas krízy spojenej s ochorením COVID-19“.

Telekomunikačný gigant Vodafone tento týždeň oznámil 50-percentný nárast v používaní internetu v Európe. Šéf sociálnej siete Facebook Mark Zuckerberg v stredu povedal, že zaznamenali „veľký nápor“, keďže ľudia sa snažia zostať v kontakte s rodinou a priateľmi. S podobnou situáciou sa stretávajú počas silvestrovských osláv, no dodal, že nedávny dopyt to prekonal.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj