Moskva 28. augusta 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-Pavel Golovkin)

Neter otráveného expríslušníka GRU Sergeja Skripaľa – Viktória v rozhovore pre ruský portál iReactor vysvetlila zmysel amerických sankcií, uvalených na Rusko, a to ako túto kauzu využíva ruská opozícia (v skutočnosti piata kolóna, pozn. aut.)

Na snímke Viktoria Skripal

Druhá várka protiruských sankcií, uvalených Washingtonom, vstúpila do platnosti 26. augusta. Biely dom oznámil, že tieto sankcie uvalil kvôli tomu, že Rusko „nepredložilo určené zákonom garancie  nepoužitia chemických a jadrových zbraní.“ Moskva to označila za totálny nonsens.

Neter Sergeja Skripaľa – Viktória v rozhovore pre portál iReactor komentovala ciele Bieleho domu, ktorý uvalil sankcie. Podčiarkla, že USA pokračujú rozdúchavať protiruskú hystériu, ale nejde hlavne o politiku, ale o ekonomiku: podobným spôsobom USA presadzujú svoje hospodárske záujmy a snažia sa poškodiť konkurentov.

„Trump zaujal veľmi jednoduchú pozíciu – rozdeľuj a panuj. Merkelová žiada, aby Rusko vrátili do G8. Na Rusko sa uvaľujú sankcie, ktoré by mali napomôcť Borisovovi Johnsonovi. Všetko sa robí preto, aby sa dalo podporiť Veľkú Britániu a ešte raz varovať Rusko: neobchodujte s nikým, okrem USA, neuzatvárajte žiadne dohody s nikým, okrem USA… Je to politika cukru a biča. Na jednej strane Spojené štáty vás budú biť bičom a na druhej vám budú ponúkať cukor… To je všetko. Nie je v tom žiadna politika, iba ekonomika,“ podčiarkla Viktória Skripaľová v rozhovore pre iReactor

Všimla si aj iný moment: sankcie vždy vstupujú do platnosti v predvečer volieb. „Tu sú dva momenty. Vytvára sa taká situácia, ktorá by vyhovovala ruskej opozícii. Opozícia začne vykrikovať: „Pozrite sa, kam dotlačili Rusko, veď znova na nás uvalili sankcie. Všetky štáty sú údajne proti nám.“ Podobným spôsobom opozícia bude sa snažiť otočiť situáciu vo svoj prospech,“ vysvetlila Skripaľová.

Portál iReactor pripomenul, že začiatkom augusta britská polícia informovala, že neexistujú žiadne dôkazy toho, že Rusko sa podieľalo na otrávení Skripaľovcov. Portál prízvukuje, že už o niekoľko dní USA uvalili nové sankcie na Rusko – treba nejaký komentár?…

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj