Jeruzalem 17. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Amir Cohen)
 
Izraelská polícia už po jedenásty raz vypočula premiéra Benjamin Netanjahua v rámci vyšetrovania rôznych korupčných káuz. Informoval o tom izraelský denník Haarec.

Na snímke izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Výsluch prebehol v Netanjahuovej oficiálnej rezidencii v Jeruzaleme, kam vyšetrovatelia prišli na dvoch policajných vozidlách. Pred budovou sa zhromaždila skupina demonštrantov, ktorí požadovali premiérovo spravodlivé potrestanie.
Podľa izraelských médií sa piatkový približne štvorhodinový výsluch týkal prípadu, v ktorom figuruje jedna z najväčších izraelských telekomunikačných firiem Bezeq Telecom Israel. Netanjahuov hovorca po jeho skončení vyjadril presvedčenie, že sa celú kauzu, známu pod označením prípad 4000, podarí konečne uzavrieť v prospech premiéra, informovala agentúra Reuters.
Dvoch bývalých Netanjahuových dôverníkov zadržali pre podozrenie, že podporovali výhodné regulačné opatrenia pre spoločnosť Bezeq, za čo mal jej dcérsky spravodajský server zverejňovať pozitívne ladené správy o premiérovi.
Polícia odporučila trestné stíhanie Netanjahua za korupčnú trestnú činnosť aj v dvoch ďalších kauzách: jedna sa týka prijímania darov od bohatých podnikateľov (tzv. prípad 1000) a druhá (tzv. prípad 2000), ktorá sa týka vzťahov medzi premiérom a Arnonom Mozesom, majiteľom denníka Jediot Achronot. K vzneseniu obvinení však zatiaľ nedošlo a príslušné rozhodnutie je v kompetencii generálneho prokurátora.
Benjamin Netanjahu odmieta akúkoľvek vinu v trojici korupčných káuz a obvinenia voči sebe a svojej manželke označuje za politicky motivovaný hon na čarodejnice. V budúcoročných parlamentných voľbách sa bude konzervatívec Netanjahu uchádzať už o piaty premiérsky mandát.
 
Príspevok Netanjahuova jedenástka zobrazený najskôr Hlavné správy.