Tel Aviv 22. apríla 2017 (HSP/sputnik/Foto: TASR/AP-Dan Balilty/Pool photo via AP, File)

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu povedal, že nepovažuje za presvedčivé argumenty Ruska ohľadom zriadenia iránskej vojenskej námornej základne v Sýrii, uvádza televízny kanál Fox News

Na snímke izraelský premiér Benjamin Netanjahu.

Netanjahu pred časom obvinil Irán z toho, že chce vytvoriť vojensko-námornú základňu v Sýrii. “Oni (Iránci) prišli do Sýrie, pokúsili sa tam vytvoriť vojensko-námornú základňu pri Stredozemnom mori. Môžete si predstaviť iránské ponorky v Stredozemnom mori? Máte tam Šiestu flotilu (operatívna flotila amerického vojenského námorníctva, pôsobiaca v Stredozemnom mori – pozn. red. Sputnika), máme svoje námorné loďstvo. Chcete, aby tam boli Iránci? Nie,” povedal Netanjahu v interview pre americký televízny kanál.

“Povedal som prezidentovi Putinovi, že to nie je najlepší nápad … Povedal som, že to nie je v nikoho záujme, ani Ruska. A nepočul som presvedčivé argumenty,” povedal izraelský premiér.

Netanjahu navštívil Moskvu v marci. Cieľom návštevy, ktorá trvala niekoľko hodín, bolo vyjadrenie nesúhlasu s pokusmi Iránu upevniť sa v Sýrii v kontexte procesu vyriešenia konfliktu v tejto krajine, oznámila kancelária izraelského premiéra.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.