Jeruzalem 18. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Shamil Zhumatov)

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu zrušil plánovanú účasť na zasadnutí Valného zhromaždenia OSN v New Yorku na budúci týždeň, a to v súvislosti s výsledkami utorkových parlamentných volieb vo svojej krajine

Na snímke Benjamin Netanjahu

Tlačovej agentúre AFP to v stredu oznámili zdroje z Netanjahuovho úradu a ako dôvod uviedli “politické súvislosti v krajine”.

Podľa nemenovaných predstaviteľov z volebnej komisie výsledky utorkových parlamentných volieb ukazujú, že Izrael sa ocitá v politickej neistote. Netanjahuova strana Likud totiž podľa neoficiálnych neúplných výsledkov zrejme získala rovnaký alebo dokonca menší počet kresiel v parlamente ako jej hlavný súper, centristický blok Modrá a biela bývalého veliteľa armády Bennyho Ganca.

Premiér odvolal návštevu OSN len niekoľko hodín po tom, čo sa ukázalo, že Netanjuhuovi sa nepodarilo vo voľbách zvíťaziť a krajinu teda čakajú náročné rozhovory o vytvorení koalície.

Zasadnutia VZ OSN pritom Netanjahu v drvivej väčšine prípadov nevynechá a toto podujatie využíva na presadzovanie izraelských záujmov na svetovej scéne, napísali agentúry DPA a AP.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj