Mníchov 18. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/MTI-Balazs Mohai)

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v nedeľu na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii varoval Irán, aby “neskúšal odhodlanie Izraela”. Vo svojom prejave podľa agentúry AP tiež varoval, že keď Irán nadobudne jadrové zbrane, jeho agresiu už nikto nezastaví.
Na snímke izraelský premiér Benjamin Netanjahu

“Izrael nedopustí, aby mu iránsky režim uviazal okolo krku slučku teroru,” uviedol izraelský premiér a zdvihol z rečníckeho pultu kus plechu, o ktorom tvrdil, že pochádza z iránskeho bezpilotného lietadla.
Netanjahu ďalej povedal, že kolonizáciou Sýrie a Libanonu sa Irán usiluje založiť “impérium”, ktorého územie bude siahať až po pobrežie Stredozemného mora. Podľa Netanjahua Izrael nedopustí, aby Irán tieto krajiny natrvalo ovládol.
“Zakročíme nielen proti prostredníkom Iránu, ale aj proti Iránu samému. Mám pre teheránskych tyranov odkaz: neskúšajte odhodlanie Izraela,” vyhlásil izraelský premiér.
V iránskej hrozbe však Netanjahu našiel aj pozitívum, keď povedal, že prispela k zlepšeniu vzťahov medzi Izraelom a arabskými krajinami.
“Iránska hrozba prispela k zblíženiu Izraela s arabskými krajinami. Arabské štáty pochopili, že Izrael nie je ich nepriateľom, ale spojencom,” uviedol Netanjahu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.