Netanjahu obvinil Erdogana, že pomáha teroristom

Paríž/Ankara 10. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Lefteris Pitarakis)

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v nedeľu počas návštevy v Paríži obvinil tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, že “bombarduje kurdské dediny a pomáha teroristom”. Informovala o tom agentúra Reuters
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan

Týmito slovami Netanjahu reagoval na skorší Erdoganov výrok, v ktorom označil Izrael za “teroristický štát, ktorý vraždí deti”.
Netanjahu po stretnutí so svojím francúzskym hostiteľom, prezidentom Emmanuelom Macronom, v reakcii na žiadosť novinárov o komentár Erdoganovho výroku vyhlásil, že “mu nebude dávať lekcie z morálky líder, ktorý bombarduje kurdské dediny, dáva do väzenia novinárov, pomáha Iránu obchádzať medzinárodné sankcie a pomáha teroristom, aj tým v Gaze (palestínskom pásme).
Ako uviedla agentúra AP, Erdogan v nedeľu vo svojom prejave v meste Sivas v centrálnej časti Turecka označil Izrael za “teroristický štát” a izraelské bezpečnostné sily za “teroristov”. Stalo sa tak v súvislosti s fotografiou z Izraelom okupovaného západného brehu Jordánu zachytávajúcou 14-ročného Palestínčana, ako ho odvádza viac ako desať izraelských vojakov.
“Neponecháme Jeruzalem na milosť krajiny, ktorá vraždí deti,” povedal Erdogan a obvinil Izrael, že nemá iné hodnoty ako “okupáciu a pustošenie”.
Erdogan vo svojom prejave súčasne avizoval, že Turecko bude pokračovať v diplomatickom úsilí o zvrátenie rozhodnutia prezidenta USA Donalda Trumpa o uznaní Jeruzalema za hlavné mesto Izraela. Uviedol, že lídri Organizácie islamskej spolupráce (OIC) na svojom mimoriadnom summite venovanom situácii okolo Jeruzalema zaujmú postoj k najnovšiemu vývoju a podľa vlády v Ankare by mali rozhodnúť aj o ďalších konkrétnych krokoch.
Summit OIC sa bude konať 13. decembra v Istanbule.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)