Netanjahu nariadil diplomatické kroky v reakcii na rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN

Tel Aviv 24. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sebastian Scheiner)

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu nariadil sériu diplomatických krokov voči krajinám, ktoré boli spolupredkladateľmi rezolúcie proti Izraelu v Bezpečnostnej rade OSN a s ktorými má Izrael diplomatické styky.

Na snímke izraelský premiér Benjamin NetanjahuNa snímke izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Podľa vyhlásenia vydaného úradom izraelského premiéra, Netanjahu povolal izraelských veľvyslancov na Novom Zélande a v Senegale na konzultácie do Izraela.

Netanjahu tiež nariadil zrušenie plánovanej návštevy senegalského ministra zahraničných vecí v Izraeli, ktorá sa mala konať o tri týždne a inštruoval izraelské ministerstvo zahraničných vecí, aby zrušilo všetky programy pomoci pre Senegal.

Bezpečnostná rada OSN schválila v piatok rezolúciu, ktorá požaduje od Izraela zastavenie osídľovania okupovaného Predjordánska. Návrh rezolúcie predložil v stredu Egypt. Pred plánovaným štvrtkovým hlasovaním v BR OSN však návrh stiahol po tom, čo Izrael požiadal o intervenciu novozvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa. Rezolúciu však následne opäť predložili Malajzia, Nový Zéland, Senegal a Venezuela.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.