Moskva 26. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Sebastian Scheiner)
 
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu sa stretne v stredu v Moskve s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Informovala o tom agentúra DPA

Na snímke Benjamin Netanyahu

Témou ich stretnutia má byť okrem iného situácia v Sýrii. Predmetom rozhovoru bude aj celková situácia na Blízkom východe, aj čo sa týka Palestínčanov, vyhlásil pred stretnutím Kremeľ.
“V pláne máme diskutovať o aktuálnych otázkach bilaterálnej spolupráce,” uvádza sa ďalej vo vyhlásení. Stretnutie sa zameria na otázky hospodárskej a humanitárnej spolupráce.
Stretnutie bolo pôvodne naplánované na minulý štvrtok 21. februára. Izrael ho však presunul kvôli politickému tlaku pred parlamentnými voľbami v krajine, ktoré sa budú konať 9. apríla.
Netanjahu bude chcieť v Moskve podľa DPA dosiahnuť, aby Rusko využilo svoj vplyv a zabezpečilo kontrolu Iránu – izraelského úhlavného nepriateľa v konflikte v Sýrii.
Netanjahu vystupuje ako jeden z najostrejších kritikov jadrovej dohody s Iránom. Obviňuje Teherán, že tajne pokračuje vo vývoji atómovej bomby.
Odkedy Spojené štáty oznámili, že stiahnu svojich vojakov zo Sýrie, židovský štát opakovane deklaroval, že nebude tolerovať pokusy Iránu o upevňovanie svojich vojenských pozícií v tejto krajine.
 
Príspevok Netanjahu bude v stredu rokovať v Moskve s Putinom zobrazený najskôr Hlavné správy.