Bratislava 19. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Nespokojní farmári z Iniciatívy poľnohospodárov prišli na poľnohospodárskych strojoch v sprievode policajných áut do hlavného mesta, kde chcú v stredu (20. 2.) rokovať o stave v agrorezorte. Pripojili sa k nim zástupcovia lesníkov a geodetov

Na snímke farmár Patrik Magdoško z Iniciatívy poľnohospodárov informuje novinárov po príchode protestujúcich farmárov za lepšie podmienky na Tyršovo nábrežie

Centrum protestu je na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke.
“Do Bratislavy prišlo do 140 strojov, z toho je vyše 100 traktorov,” povedal predstaviteľ iniciatívy Patrik Magdoško s tým, že podujatie má protestno-spomienkový charakter. S traktormi budú na 11 námestiach. Bratislavský magistrát očakáva, že protest potrvá do štvrtka večera (21. 2.) alebo piatka predpoludnia( 22. 2.).
 
Premiér pozýva zástupcov poľnohospodárov v stredu na rokovanie vlády
Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) pozýva zástupcov nespokojných farmárov z celého Slovenska, ktorí v utorok prichádzajú na niekoľkodňový protest do Bratislavy, na stredajšie rokovanie vlády. Povedal to novinárom počas pracovnej cesty v Jeruzaleme.
“Touto cestou ich pozývam, aby okolo 11. hodiny v primeranom počte nejakého výboru, maximálne 5-7 ľudí, prišli na úrad vlády, kde budú môcť nielen predo mnou, ale pred všetkými ministrami odprezentovať svoje problémy,” priblížil Pellegrini.
Zámerom je, aby každý minister, ak je zodpovedný za niektorý z ich problémov, mohol reagovať a zobrať si zo stretnutia “domáce úlohy”. “Na stretnutie sa teším, pevne verím, že bude konštruktívne a v dobrej pohode a že nás bude posúvať zase ďalej v rámci riešenia tých problémov,” dodal predseda vlády.
Farmári podľa Patrika Magdoška toto pozvanie prijímajú. “Samozrejme, to bol cieľ, aby sme sa všetci konečne zišli za okrúhlym stolom a aby sme našli konsenzus, malí, strední aj veľkí farmári. Je potrebná reforma, ktorá myslím mala byť už 20 rokov dozadu,” uviedol v utorok po príchode do Bratislavy.
Podľa neho ide farmárom o serióznu dohodu na tom, ako má fungovať systém v poľnohospodárstve. “Nie sme tu od toho, aby sme robili nejaké “šaškárne”. Poďme sa seriózne dohodnúť, ako to má fungovať, aby sa dokázal malý roľník dostať k pôde,” dodal Magdoško.
 
Príspevok Nespokojní farmári prišli do Bratislavy rokovať o stave v agrorezorte zobrazený najskôr Hlavné správy.