USA 24. júna 2019 (HSP/Life Site News/Live Action/Foto:Screenshot:YouTube)

Tieto slová vypustila radikálna feministka Sophie Lewisová vo svojom novom videu, v ktorom označuje tehotenstvo ako „tehotenskú prácu“ a označuje potrat za „akceptovateľné násilie,“ a tiež za „formu zabíjania, ktorú potrebujeme, aby sme sa mohli brániť.“ Dodala:„…plánujem, že vyhráme radikálne“

Na snímke Sophie Lewisová

Plnosť zla, ktoré táto autorka propaguje, sa v jej slovách vôbec už vôbec neskrýva:

Čelíme hrôzostrašnému útoku na potraty. V Spojených Štátoch, kde žijem, v Severnom Írsku či inde. Stratégie, ktoré sme zvykli používať v minulosti často prenechávali pôdu našim nepriateľom. Zvykli sme hovoriť, že potrat je „v podstate veľmi zlý, ale…“ alebo sme hovorili, „našťastie, to nie je zabíjanie; našťastie je to iba zdravotná spravodlivosť.“

V tejto chvíli môžeme stratiť len málo, čo sa týka potratov, a ja plánujem vyhrať radikálne. Myslím na to, či by sme mohli obraňovať potrat ako právo na ukončenie tehotenskej práce. Potrat je podľa mňa, a uvedomujem si, že je to kontroverzné, forma vraždenia. Je to forma zabíjania, ktoré potrebujeme, aby sme sa mohli obrániť.

Paradoxne, táto žena pripúšťa, že sa zabíja človek:

Nezaujíma ma, kedy sa život začína. Vidím formu vzniku a zániku ako kontinuálny proces. Druhý koniec spektra je naučiť sa, ako umrieť správne a podporiť jeden druhého  a nechať druhých ísť na konci života rovnako ako na začiatku.

Avšak, keď sa pozerám na biológiu, vyživovanie placentou mi pripomína násilie, ktoré plod nechcene vyvíja voči vyživovateľovi. Toto násilie je neakceptovateľným násilím pre niekoho, kto nechce poskytovať tehotenskú prácu. Násilie, ktoré vyživovateľ vykoná, je v podstate štrajkom či únikom, z týchto okolností – a je akceptovateľným násilím.“

[embedded content]

Video zverejnené vydavateľstvom Verso Books má za úlohu propagovať Lewisovej knihu: „Full Surogacy Now: Feminism Against Family (Náhradné materstvo v plnosti už dnes: Feminizmus proti Rodine.“ V tejto knihe Lewisová tvrdí, že rodina by mala byť zničená – marxistický ideál naplno otestovaný v 20. storočí – a že rozmnožovanie človeka by sa malo diať iba skrze náhradné materstvo.

V nedávnom rozhovore s autorkou, liberálny magazín The Nation zosumarizoval jej tézu slovami: „Lewisová špecificky prepája zrušenie rodiny s radikálnou zmenou konceptu samotného tehotenstva. Trvá na tom, že stav donosenia dieťaťa do pôrodu je práca – pracovná činnosť, ktorá je prostriedkom na vykorisťovanie a je prehliadaná akadémiou – rovnako ako materstvo.“

Čiže, potrat je akceptované násilie preto, že nenarodené dieťa sa správa násilnícky voči matke? Otrava či odtrhnutie končatín nenarodenému dieťaťu je oprávnené, pretože dieťa vykonáva na matke násilie už len tým, že existuje?

Lewisová si zrejme tiež neuvedomuje, že nenarodené dieťa nie je osobou, ktorá toto tehotenstvo zapríčinila. Dieťa sa nevybralo dovolenkovať do maternice svojej mamy. Matka a otec ho tam vytvorili pri akte, ktorý bol spoločný a dobrovoľný. Tehotenstvo je spôsobené sexuálnym stykom, čo vie takmer každá žena, ktorá je schopná otehotnieť. Dieťa nenapáda matku a nenúti ju, aby mu napĺňala jeho potreby. To práve matka a  jej partner stvorili dieťa, a práve preto sú jedine oni zodpovední, že ono sa teraz nachádza v maternici. Nedobrovoľný sex je príčinou menej než 1% prípadov všetkých potratov.

Vyzerá to tak, že stále viac a viac pro-potratových aktivistov priznáva to, čo každý z nás vie vlastne veľmi dobre: potrat je vraždenie detí.

Preklad Viktória Dandárová

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj