Záborský po prvýkrát v kariére zamieril do Švédska, keď pred sezónou podpísal kontrakt s Brynäsom. Špičkový strelec sa tomuto tímu hodil a práve góly mali byť doménou Tomáša. Proti však bolo zranenie ramena, ktoré mu podľa aktuálnych správ zo severu Európy vystavilo stopku.

„Zranil som si rameno v zápase s Färjestadom asi pred tromi týždňami. Potom som to ešte skúsil v ďalšom zápase proti HV 71, v ktorom som dal aj gól, ale po náraze na mantinel mi znovu vyskočilo. Stalo sa tak trikrát v dvoch dueloch…“ povedal nám pred operáciou Tomáš Záborský.


Tomáš Záborský si nezahrá niekoľko mesiacov.
Foto: archív T. Z.

Najprv sa zdalo, že by ramenu pomohol oddych, no nakoniec sa priklonili k operácii. „Skúšali, či nepomôže rehabilitácia, ale nebol som schopný s hornou časťou tela vôbec cvičiť. Doktor v Helsinkách mi povedal, že sa nemáme o čom baviť, že to treba operovať,“ dodal Záborský, ktorý stihol za Brynäs zaznamenať štyri body.

Keďže ide o to isté rameno, ktoré Tomáša trápilo ešte v roku 2009, jeho návrat do súťažného kolotoča je v nedohľadne. „Podľa slov doktora, ktorý ma operoval, bude dĺžka rekonvalescencie päť mesiacov. To však vtedy, ak to pôjde hladko, ak nie, tak pol roka,“ smutne si povzdychol 29-ročný útočník, ktorý má za sebou už množstvo operácii. „Teraz pôjdem domov na Slovensko, kde strávim najbližšie dni,“ prezradil ešte Záborský.