Bratislava 9. novembra 2018 (HSP/Foto:TASR)
 
Biely dom vo štvrtok odobral akreditáciu dlhoročnému reportérovi televízie CNN  Jimovi Acostovi. Rozhodnutie nasledovalo deň po tom, ako prezident Donald Trump tomuto novinárovi na tlačovej konferencii povedal:
„Keď prinášate falošné správy (fake news – pozn. red.), čo CNN prináša často, tak ste nepriateľom ľudu.“

Ilustračné foto


Aj na Slovensku je ľuďom stále viac jasné, že média dnes neplnia informačnú funkciu, ale ich základnou funkciou je dnes formovanie vedomia národa. Pritom často používajú neúplne, zmanipulované alebo aj úplne vymyslené správy – fake news, rovnako ako CNN v USA. Často tak však robia v záujme ľudí z vonku, napríklad bruselských politikov, alebo politikov USA, v záujme nadnárodných korporátnych vlastníkov a rôznych záujmových zoskupení ale čo je najdôležitejšie, v neprospech vlastných ľudí, vlastného národa.
Slovenské média sa dnes stále častejšie dostávajú do pozície, keď presadzujú a obhajujú záujmy, ktoré idú priamo proti záujmom Slovákov, proti záujmom nášho štátu, nás všetkých.
Obhajujú napríklad migráciu, pričom je úplne jasné, že táto je priamo namierená proti pôvodnému európskemu obyvateľstvu a teda aj proti nám – Slovákom. Obhajujú odovzdanie viac právomoci Bruselu a pritom je neodškriepiteľné, že nás tak pripravujú o štátnu suverenitu a možnosť spravovať svoje veci. A takýchto príkladov je neúrekom.
Média hlavného prúdu, takzvaný mainstream, ale rozmenené na drobné sú to konkrétni novinári, ktorí v týchto médiách pracujú, sa tak vmanévrovali do pozície škodcov a nepriateľov vlastného národa, vlastných ľudí.
Medzi týmito novinármi a tými čo otvárali potajomky brány Turkom, keď dobývali Európu alebo tými, čo udávali partizánov gestapu nie je veľký rozdiel. Bojujú proti vlastným.
Treba si to uvedomiť, treba na to stále myslieť. Vznikla nám tu vrstva, skupina ľudí, ktorých záujmy a konanie je v priamom rozpore so záujmami ostatných ľudí – nás Slovákov.
Buďme preto bdelí. Momentálne nie je iná možnosť, ako sa s nimi vysporiadať, než že prehliadneme ich úmysly, pohnútky a ciele.
Ľuboš Macko
 
Príspevok Nepriatelia ľudu – spoznajte ich zobrazený najskôr Hlavné správy.