Lido di Camaiore 14. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Dario Belingheri/ANSA via AP)
 
Výkon tímu Bora-Hansgrohre v úvodnej tímovej časovke na cyklistických pretekoch Tirreno-Adriatico v okolí mesta Lido di Camaiore negatívne poznačil nečakaný incident. Nepozorný chodec prechádzal cez cestu práve v čase, keď tadiaľ upaľoval sedemčlenný “vláčik” tímu Bora-Hansgrohe aj so Slovákom Petrom Saganom

Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan

Na stret s chodcom na mokrej vozovke v daždi doplatilo poľsko-talianske duo Rafal Majka, Oscar Gatto, ktorí chodca doslova “zrámovali” a sami utrpeli zranenia. Saganovi sa podľa všetkého nič nestalo a neskôr práve on preťal cieľovú pásku ako prvý člen svojho tímu.
V čase, keď sa udiala nehoda, bol na čele tímového vláčika Bora-Hansgrohe Talian Daniel Oss. Jemu sa podarilo vyhnúť nehode, ale nie všetkých členov družstva stihol včas naviesť na správnu stranu. “Zbadal som chodca a snažil som sa predvídať, čo sa stane. Vyhol som sa mu, ale je mi ľúto spolujazdcov a tiež toho muža. Je to zlé,” povedal Daniel Oss podľa webu CyclingNews. “Našou úlohou je iba jazdiť a maximálne sa na to koncentrovať. Potom nastane taká situácia… radi by sme boli, keby to bolo celé bezpečné, ale také veci sa stávajú,” zdupľoval Oss.
“Mali sme dnes veľkú smolu. Iba 3,5 km po začiatku etapy mali naši jazdci kolíziu s divákom. Od tohto momentu neboli chlapci v najlepšej nálade, ale nevzdávali sa. Dobrou správou je, že Rafal Majka môže pokračovať v pretekoch. Po páde to s ním nevyzeralo dobre, ale bude v poriadku. Naše šance na úspech v celkovom poradí sú už asi iba mizivé, našim cieľom tak bude uspieť v koncovkách jednotlivých etáp. Celkovo to bol pre nás zlý deň,” uviedol športový riaditeľ Bora-Hansgrohe Enrico Poitschke pre tímový web.
Bora-Hansgrohe doplatila na stratu dvoch pretekárov a vyvedenie z pretekového rytmu. Tímovú časovku napokon jazdci tohto nemeckého tímu dokončili až na 19. mieste v konkurencii 23-členného štartovného poľa. Bora-Hansgrohe dosiahla výsledný čas 24:22 min, o 1:57 h horší ako víťazné austrálske zoskupenie Mitchelton-Scott. Druhá priečka patrila v cieli s odstupom 7 sekúnd holandskému tímu Jumbo-Visma. Tretí bol nemecký Sunweb, ktorý zaostal o 22 sekúnd. Austrálčan Michael Hepburn ako prvý prešiel cez cieľovú čiaru, čo znamená, že bude prvým nositeľom modrého dresu lídra pretekov.
Peter Sagan je tradičným účastníkom podujatia Tirreno-Adriatico, známeho aj ako Preteky dvoch morí. Slovenský rýchlik na dvoch kolesách v minulosti vyhral sedem etáp na týchto pretekoch, ktoré sú pre neho tradičným rozbehom pred dôležitými jarnými klasikami v Európe
 
Tirreno-Adriatico 2019 – výsledky:
1. etapa – tímová časovka (Lido di Camaiore – Lido di Camaiore, 21,5 km): 1. Mitchelton-Scott (Damien Howson, Luke Durbridge, Adam Yates, Michael Hepburn, Alex Edmondson, Christopher Juul-Jensen, Brent Bookwalter) 22:25 min, 2. Jumbo-Visma (Primož Roglič, Tony Martin, Koen Bouwman, Paul Martens, Laurens de Plus, Jos van Emden a Robert Gesink) +7 s, 3. Team Sunweb (Tom Dumoulin, Sam Oomen, Chad Haga, Robert Power, Sören Kragh Andersen, Nicolas Roche, Nikias Arndt) +22, 4. Deceuninck-Quick Step (Elia Viviani, Michael Mörkov, Julian Alaphilippe, Maximiliano Richeze, Kasper Asgreen, Zdeněk Štybar, Yves Lampaert) +37, 5. Team Sky +47, 6. Lotto Soudal +54,… 19. Bora-Hansgrohe (Davide Formolo, Peter Sagan, Oscar Gatto, Maciej Bodnar, Rafal Majka, Marcus Burghardt, Daniel Oss) +1:57 min.
Poradie po 1. etape: 1. Michael Hepburn (Aus.) 22:25 min, 2. Brent Bookwalter (USA), 3. Luke Durbridge (Aus.) všetci Mitchelton-Scott – rovnaký čas ako líder,… 6. Jos van Emden (Hol.) Jumbo-Visma + 7 s, … 104. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +1:57 min
 
Príspevok Nepozorný chodec spôsobil pád Majku a Gatta počas tímovej časovky. Sagan v poriadku, ale Bora-Hansgrohe na 19. mieste zobrazený najskôr Hlavné správy.