Môže za to spolukomentátorka priameho prenosu RTVS Jana Gantnerová. Tá je známa svojimi kritickými vyhláseniami nielen voči Petre Vlhovej, ale aj Veronike Velez-Zuzulovej. Počas druhého kola, keď sa rozhodovalo, či si Petra udrží svoj náskok, opäť vytiahla pár kritických postrehov, ktoré rozdúchali v komentároch na internete vášne.

„Od hora sa Petre nepáči niečo na tej trati. Nie je taká uvoľnená, ako sme videli v prvom kole. Aj napriek tomu, že vždy tvrdí, že bude atakovať a pôjde naplno druhé kolo. Zdá sa mi, že je trochu zošnurovaná, nie je uvoľnená a robí tam chyby,“ takýmito slovami komentovala výkon Vlhovej v druhom kole jej bývala kolegyňa z reprezentácie Jana Gantnerová.

Vo chvíli, keď však Petra preťala cieľ, zmĺkla. Nečudo, na svetelnej tabuli svietili zelené čísla a pri mene rodáčky z Liptovského Mikuláša prvé miesto. Vladimír Genda celú situáciu zachránil. Negatívnu náladu otočil rýchlo o 180 stupňov. „Aj keď to tak na medzičasoch nevyzeralo, opäť mala Petra v prvom kole a aj v tom druhom fantastickú záverečnú pasáž,“ tešil sa Genda.

Gantnerová sa napokon tiež pridala a ratovala celú situáciu. „Peťa počas celej sezóny a aj tej minulej, potvrdzuje, že má skvelé spodné časti. Konečne sa jej splnil sen a musím povedať, že je to úplne zaslúžené“ doplnila Gantenrová, ktorej spolukomentovanie neostalo bez odozvy. 

„Neviem, či si pri jej jazde aj troška nepospala. Takto komentovať jazdu o prvé miesto je katastrofa. Ako keby niekoho pochovávali. Takto sa má komentovať, ako českí kolegovia na Eurosporte a nie, že ju prispatá Slovenka odpíše v polovici trate. Hanba jej a Vlhovej veľká gratulácia,“ sťažoval na webovom portáli sport24.sk Milan.

Podobných komentárov je kopec. Nečudo, Gantnerová nepatrí medzi „obľúbencov“ fanúšikov našich lyžiarok, ktorým v minulosti adresovala niekoľko kritických poznámok. Posledné jej výroky vyvolali vášne aj priamo v tábore našich reprezentantiek.

Nechala sa totiž počuť, že peniaze v našom lyžovaní by sa našli, keby… „Na prácu s mládežou nič neostane. Skôr si myslím, že kým budú jazdiť Petra, Veronika a Žampovci, nevychováme nové talenty,“ vyhlásila Gantnerová. Naše lyžiarky to nechceli komentovať. 

Toto vyčítajú diváci Gantnerovej

Simona Malíková: „Petra a Veronika všetkým neprajníkom ukázali, aké sú v tom, čo robia, dobré. Hlavne spolukomentátorke.“ 

Miriam Hasprová: (ironicky) „Som zvedavá, ako by Petra išla, keby nebola zošnurovaná a nerobila toľko chýb.“ 

Miro Varhaník: „Komentátorská hanba v priamom prenose!!!! Bravo Petra.“ 

Lubo Stracar: „Robí tam chyby a vyhrá. Hm? Komentátorka, čo ty na to?“

Slavo Saxa: „Nechcem moc kritizovať, ale Gantnerová lyžovala tak, ako hovorí v priamom prenose. Keď by nebolo jej mamy, nikdy nie je v repre. Na jej úkor skončili mladé talenty na Slovensku.“

Marian Dolny: „Ku tej komentátorke chýbal už len Igor z hokeja a ten mohol svojou zlatou tuškou kresliť. To by bolo supeeeeeeer.“