Eslov 1. apríla 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot video)

Samospráva švédskej obce Eslov musela upozorniť miestnych obyvateľov pred nespratnými tínedžermi, ktorí úmyselne kašlú, smrkajú a pľujú na starších ľudí. Hovoria tomu „corona challenge“ (korona výzva)

Na snímke z videa mladík olizuje tovar v obochode

Rodičov samospráva vyzvala, aby sa „porozprávali“ so svojimi deťmi. Tomu predchádzali informácie o útočnom správaní prevádzkovanom miestnej mládežou proti starším ľuďom. Švédsko sa uprostred Koronavírusovej krízy rozhodlo neobmedzovať možnosť pohybu svojich občanov, na rozdiel od iných svetových krajín.

Univerzity a školy boli dočasne zastavené, a tak znudená mládež si očividne hľadá spôsob, ako sa zabaviť na účet starších ľudí.

„Niektorí z našich starších ľudí sa stali terčom úmyselne kašľajúcich a pľuvajúcich tínedžerov, a to ako na uliciach, tak aj v obchodoch. Hovorte s vašimi mladými, a hlavne, nahláste to, ak budete svedkami provokácie či neslušného správania,“ napísala samospráva na Facebooku.

Švédsko nie je jedinou krajinou, kde sa generácia „Z“ snažia zabaviť uprostred boja s koronavírusom. Írska polícia zatkla niekoľko mladých ľudí, ktorí predtým pľuli na okoloidúcich.

„Mizerná úroveň západnej inteligencie“

Politológ Petr Robejšek vo svojom aktuálnom analytickom texte prišiel s variantom, prečo sa práve severné Taliansko stalo centrom epidémie COVID-19 na európskom kontinente.

Severné Taliansko je už niekoľko rokov centrom čínskeho (najmä textilného) priemyslu, uviedol politológ.

„Za mizerné platy zamestnáva legálne a ilegálne v Taliansku žijúci Číňanmi. To má veľkú výhodu, pretože môže predávať textilné výrobky draho, ako Made in Italy. Takže je všetko vina Číňanov? Ani náhodou, „napísal Robejšek.

Politológ vo svojom texte poukazuje na niekoľko zlyhaní európskych elít

„Prvou je utkvelé neoliberálne presvedčenie európskych vládnucich elít o vzťahu ekonomiky a spoločnosti. Podľa nich je samozrejmou a hlavnou úlohou spoločnosti hospodársky rast“, prehlásil s tým že si absurditu tohto tvrdenia dnes už prakticky nikto neuvedomuje.

V skutočnosti je totiž hospodárstvo len služobný sektor celej spoločnosti a nie dôvod jej existencie,“ dodal Robejšek.

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj