Londýn/Moskva 18. marca 2018 (HSP/rusvesna.su/Foto:TASR/AP-Simon Dawson)
 
Portál rusvesna priniesol reakciu ruského veľvyslanca v Londýne Alexandra Jakovenka, ktorý adresoval britským politickým elitám tvrdé slová.
Podľa Jakovenka, Moskva neostane Londýnu nič dlžná. Na britské ultimátum a vyhostenie britských diplomatov už Rusi odpovedali recipročne a v Rusku si už balí kufre 23 britských diplomatov, pričom prichádza aj k zatvoreniu britského konzulátu v Sankt Peterburgu. Briti budú musieť opustiť územie Ruska do 1 týždňa. Očakáva sa, že sa sťaží aj činnosť ďalších britských ekonomických, politických či mediálnych spoločností v Rusku.

Na snímke britská premiérka Theresa Mayová

Londýn nedokáže predložiť žiadne relevantné dôkazy o ruskej účasti v útoku na bývalého exšpióna Skripaľa (pomocou sovietskej nervovoparalytickej látky Novičok, ktorej zloženie poznajú aj Briti a Američania). Útok na ruského exšpióna nervovoparalytickou látkou môže svedčiť o nekompetentnosti britských tajných služieb, ktoré nedokázali ubrániť svoje územie a predložiť relevantné dôkazy o ruskej účasti v útoku, alebo o svedčí tom, že britské tajné služby majú prsty v atentáte na bývalého exšpióna Skripaľa.
Británia kvôli Brexitu prestáva byť pre Rusko dôležitým partnerom. Británia sa stáva čoraz viac appendixom USA, čo znižuje jej význam v očiach Kremľa. Britániu bude očakávať pravdepodobne v najbližšej dobe riešenie nepríjemných problémov v súvislosti s budúcim vývojom situácie v Škótsku.
 
Príspevok Neostaneme im nič dlžní. Ruský diplomat o krokoch Británie zobrazený najskôr Hlavné správy.