Bratislava 11. mája 2018 (HSP/Foto:Screenshot RTVS)
 
Redaktorstva spravodajstva RTVS Zuzana Kovačič Hanzelová na sociálnej sieti Intagram uviedla, že vedenie redakcie jej stoplo živé vysielania. Už skôr kontroverznej redaktorke obmedzili moderovanie relácie Správy a komentáre, a takisto sa objavili informácie o tom, že vedenie ju odstavilo od politických tém, čo ale sama neskôr poprela.

Na snímke moderátorka verejnoprávnej televízie RTVS Zuzana Kovačič Hanzelová

Kovačič Hanzelová, ktorá je líderkou “kričiacej menšiny”, vo verejnoprávnom médiu a nedávno založila Spravodajské odbory v RTVS, najnovšie oznámila, že vedenie ju odstavilo od vysielania živých vstupov. Podľa slov redaktorky takýto pokyn vydala jej priama nadriadená – šéfka televízneho spravodajstva a publicistiky Hana Lyons.
„Môj prvý kontakt s mojou šéfkou bol, že mi napísala mail, že sa hanbí za moju prácu, a že verejnoprávnosť nie je bezbrehé insitné umenie,“ napísala redaktorka pred dvoma týždňami na sociálnej sieti Facebook. Napísala tiež, že moderovanie relácie Správy a komentáre jej znížili z dvoch týždenne na dve mesačne a nedostáva žiadne výkonnostné odmeny. „Už niekoľko mesiacov mi tam svieti obrovská nula, pretože moja práca vraj nedosahuje kvality na odmeny. Ak by som si čítala v príručke ako vyzerá mobbing a šikana, myslím, že by sa to mohlo nápadne podobať.“

„To som ani netušila, že 17. apríla som vysielala zrejme posledné Správy a komentáre. Politiku síce môžem robiť, ale najnovšie nemôžem vysielať naživo… Nejako cítim, že tento príbeh sa chýli ku koncu,“ oznámila Hanzelová, ktorej reportáž o českých parlamentných voľbách v roku 2017 označila v apríli Rada pre vysielanie a retransmisiu za neobjektívnu (viac v článku).
Na verejné vyjadrenia Kovačič Hanzelovej o internej komunikácií v RTVS reagoval aj riaditeľ Sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS Vahram Chuguryan. Verejnosť podľa jeho slov totiž o pravdivých faktoch netuší a pravidelne dostáva skreslené, prekrútené, či klamlivé informácie o dianí v RTVS (viac TU).

 

To som ani netusila, ze 17. aprila som vysielala zrejme posledne Spravy a komentare. Politiku sice mozem robit, ale najnovsie nemozem vysielat nazivo. Takze vsetkym fanusikom vecerneho vysielania a vecerneho instagramovania z budovy televizie – kazdy pribeh sa niekde konci, nas spolocny nocny tu 🙂. Nejako citim, ze tento pribeh sa chyli ku koncu. #rtvs #hanalyonsrozhodla #nemoderujem
Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Kovacic Hanzelova (@zuzanahanzelova),

Príspevok Neobjektívna Kovačič Hanzelová dostala v RTVS ďalšiu stopku zobrazený najskôr Hlavné správy.