Iowa 23. augusta 2018 (HSP/Foto:Twitter MT)
 
V amerických médiách rezonuje vražda mladej Američanky, ktorú pravdepodobne zabil nelegálny migrant z Mexika, ktorý v USA niekoľko rokov pracoval napriek mnohým legislatívnym úpravám zamedzujúcim nelegálnym migrantom nájsť si dlhodobé legálne zamestnanie 

Na snímke Mollie Tibbettsová

Nedávno sme priniesli správu o tom, ako sa dvaja mladí Američania, ktorí tvrdili, že všetci ľudia sú dobrí a že negatívne pocity, či strach z migrantov vyplýva len z manipulatívnych správ v médiách, vybrali na cestu okolo sveta na bicykloch, aby svoju tézu dokázali. V Tadžikistane však narazili na nie islamských teroristov, ktorí ich tézu vyvrátili a zavraždili ich (viac v článku).
Podobný osud teraz postihol študentku z Iowy, ktorú zavraždil ilegálny prisťahovalec z Mexika, pričom dievča otvorene podporovala migrantov a na sociálnej sieti dokonca frustrovaná z odporu konzervatívnych ľudí voči migrácii napísala, že “nenávidí bielych”. O jej prípade informoval portál televízie Fox News.
 

Mollie Tibettsová zmizla 18. júla. V pondelok sa vďaka kamerovému záznamu podarilo dohľadať muža, ktorý ju videl naposledy. Ten potom políciu doviedol k jej telu. Zavraždiť ju mal nelegálny migrant Cristhian Bahena Rivera, ktorý žil a pracoval v Iowe niekoľko rokov.
Americké médiá polemizujú nad tým, ako je možné, že muž bol schopný si nájsť prácu, hoci v USA platí systém, ktorý má zabrániť nelegálnym migrantom zohnať si prácu na ukradnuté doklady. Riverov zamestnávateľ Yarrabee Farms priznal, že pre nich skutočne pracoval štyri roky. Bránil sa však, že prešiel federálnou kontrolou E-Verify, ktorá má zhromažďovať formuláre a záznamy o daniach.
Podľa zdroja z bezpečnostných zložiek Rivera použil ukradnuté doklady, čo má dokazovať, že systém nie je bezchybný. Ukázalo sa však, že firma Yarrabee Farms nepoužila na kontrolu migranta E-Verify.
Dôvod vraždy si Rivera nepamätá. Vraj mal výpadok pamäte a potom si len spomína, že ju mal s krvou na hlave v kufri auta, takže ju na odľahlom mieste vyložil a ušiel. Jeho auto bolo zachytené na kamerovom zázname, podľa ktorého ho muži zákona identifikovali a konfrontovali. Muž sa pri zatknutí nebránil. Podľa videa dievča, ktorá sa venovalo atletike, v aute sledoval. Keď sa priblížil a dievča povedalo, že zavolá políciu, dostal vraj zlosť a nastalo údajné zatmenie mysle, informuje CNN.
 
 
Príspevok “Nenávidím bielych”: Mladá Američanka podporovala migrantov, jeden z nich ju zavraždil zobrazený najskôr Hlavné správy.