Schloss-Holte-Stukenbrock 29. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/dpa-Holger Battefeld)
 

V Nemecku podozrievajú pracovníka spoločnosti na výrobu kovových súčastí ARI Armaturen v mestečku Schloss-Holte-Stukenbrock z vraždy 21 kolegov otráveným jedlom, informuje Deutsche Welle.

Ilustračné foto

56 ročného muža, ktorý pracoval v závode 38 rokov, zatkli v máji potom, čo jeden z pracovníkov spoločnosti spozoroval na svojom jedle podivný prášok. Ohlásil to vedeniu podniku, ktorí si pozreli video z kamerového systému. CNN upresňuje, že na záberoch je vidieť, ako podozrivý muž otvoril cudziu krabicu s edlom a nasypal na sendvič nejakú látku.
Ukázalo sa, že sypal do jedla octan olovnatý. Ide o veľmi jedovatú látku, ktorá je prakticky bez chuti, ale môže spôsobiť vážne ochorenie. Pri prehliadke našli v dome pracovníka tiež iné nebezpečné látky vrátane ortute a kadmia.
Polícia oznámila, že v súvislosti s týmto incidentom sa bude vyšetrovať smrť 21 ľudí, ktorí zomreli od roku 2000. Podotýka sa, že medzi pracovníkmi spoločnosti bola mimoriadne vysoká úmrtnosť na srdcové záchvaty a rakovinu, čo mohla spôsobiť otrava ťažkými kovmi.
Manažér spoločnosti podotkol, že podozrivý muž bol po všetky roky svojej práce „podivuhodne nenápadný”. Motívy jeho činu neboli oznámené. Samotný zatknutý muž mlčí.
 

Príspevok Nenápadného Nemca podozrievajú z tajnej vraždy 21 kolegov zobrazený najskôr Hlavné správy.