Tallinn 22. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Kay Nietfeld)

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier pricestoval dnes do estónskej metropoly Tallinn, kde začal svoju štvordňovú návštevu pobaltských štátov zameranú na posilnenie vzájomných vzťahov.
Na snímke nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier

Informovala o tom agentúra DPA. Hlavu štátu Steinmeiera, ktorého na ceste po pobaltských štátoch sprevádza manželka Elke Büdenbenderová, privítala s vojenskou poctou estónska prezidentka Kersti Kaljulaidová.
Steinmeier bez toho, aby označil priamo Moskvu ako možný zdroj pokusov o šírenie dezinformácií, prízvukoval, že Nemecko podporilo Estónsko pri založení nezávislého médiá v ruštine.
V trojici bývalých republík Sovietskeho zväzu v Pobaltí žije podstatná časť rusky hovoriaceho obyvateľstva. Agentúra DPA napísala, že Tallinn, Riga aj Vinius vyjadrili po anexii ukrajinského polostrova Krym Moskvou pred troma rokmi obavy z vpádu ruských vojsk na svoje územia.
Nemecký prezident sa v stredu presunie do Lotyšska, na štvrtok a piatok má naplánovanú návštevu Litvy.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.